PAYLAŞ

2018 Rusya Dünya Kupası‘nda ikinci tur maçlarının heyecanı an be an dozajı artarak devam etmekte …

Bu kez konumuz olan maç Belçika ve Japonya arasında oynanan mücadele olacak.

İlk Yarıda Tat Tuz Yoktu

Maç öncesi favori olan Belçika aslında maça çok da iyi başlayamıyor, Japonya ikinci yarıda olacaklar konusunda Belçika’yı adeta uyarır gibi bir izlenim veriyordu. İlk yarı için fazla söylenecek söz yoktu, futbol adına bir iki güzel hareketin bile özlendiği ilk yarı golsüz berabere bitiyor, ikinci yarı için gelecek fırtınadan kimseye haber etmiyordu.

İkinci Yarıda Coşan Futbol

İkinci yarıda ise sahada bambaşka bir oyun vardı. Önce sahne Japonlarındı ve Japonya bir anda 5 dakika içerisinde bulduğu iki gol ile 2-0 üstünlüğü yakalamıştı. Gollerin organizasyonunda ve saha içi beyin olma anlamında Kagawa’nın payı son derece büyüktü.

Bu dakikadan sonra ne olduğu konusundaki şaşkınlığını atmaya çalışan Belçika’da Vertongen imdada yetişiyor ve fark bire iniyordu. Belçika Fellaini ile 3 dakika sonra 2-2’lik eşitliği sağladı.

Bu dakikadan sonra yani maçın 70. dakikalarından sonra her iki tarafta açık futbolu tercih etti ve özellike Japonya’nın Kagawa, Honda gibi isimler ile yoklamaları etkili oldu.

Dakikalar 90+4’ü gösterirken Japonya bir korner kullanıyordu. Gelen korneri kontrol eden Belçika kalecisi Courtois, eliyle çok hızlı başlatıyordu oyunu ve adeta gelecek olan golün yarısını atıyordu. Golü boş kaleye Chadli atarken Belçika zor da olsa Japonya engelini 3-2 geçip, Brezilya‘nın çeyrek finaldeki rakibi oluyordu.