PAYLAŞ

Rusya‘da düzenlenen 2018 Dünya Kupası organizasyonunda ikinci tur maçları da geride kaldı.

Şimdi gözler artık çeyrek final eşleşmelerinde.Biz de Futkolik ekibi olarak çeyrek final eşleşmelerindeki 4 maçı mercek altına almak istedik. Ama önce eşleşmelere bir göz gezdirelim …

Fransa – Uruguay

Hırvatistan – Rusya

Belçika – Brezilya

ve

İngiltere – İsveç

Şimdi gelelim ilk eşleşmemize yani FransaUruguay kapışmasına …

Hızlı Çıkışlar

Fransa 1998Fransa‘nın grup maçlarını rölanti götürdüğünü Avustralya ve Peru karşısında tek farkla galip gelip, son maçta ise futbol izleyicisini uyuttuğunu ve Danimarka karşısında 0-0’ı istediklerini rahatlıla söyleyebiliriz.

Takımın özellikle ikinci turda Arjantin önünde öne çıkan ismi olan Kylian Mbappe’nin üzerinden yürümeye çalıştığını, son derece hızlı hücum çıkışları olduğunu ve Pogba, Griezmann, Matuidi gibi isimlerin form grafikleri ile bu hızlı hücum çıkışlarını desteklediğini söyleyebiliriz.

Horozlar’ın kaleciden yana bir sıkıntısı olmadığını De Gea’nın güven verdiğini, santrafor konusunda ise Mbappe destekli olarak Giroud açığını kapatmaya gayret ettiklerini düşünürsek, Uruguay’ı zorlayacak herşeyin kendi ellerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Atan Ve Tutanı İyi

Uruguay grup aşamalarında gol yemeyen ve rahatlıkla gol pozisyonuna girebilen bir takım olarak dikkatleri zaten çekmişti. İkinci turda Portekiz karşısında da her gelişleri adeta pozisyona dönüşüverdi. Suarez – Cavani gibi bir santrafor ikilisine sahip olan Uruguay’da kale Galatasaray’ın emektar file bekçisi Fernando Muslera’ya emanet.

Durum böyle olunca FransaUruguay kapışması futbol izleyicisine oldukça keyif verecek bir eşleşme olarak bizleri bekliyor.