PAYLAŞ

Rusya 2018 Dünya Kupası heyecanına artık çeyrek final karşılaşmaları ile devam edilecek.

Biz de Futkolik ekibi olarak çeyrek finallerin nabzını henüz başlamadan tutmaya çalışıyoruz. İlk olarak UruguayFransa eşleşmesinden söz etmiş ve eşleşmeye dair analizimizi paylaşmıştık.

Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Şimdi ise sırada HırvatistanRusya eşleşmesi var.

Kaliteli Bir Kadro

Hırvatistan gerçek anlamda iyi bir kadroya sahip. Orta alanda Modric – Rakitic ikilisi ile belki de tüm turnuvanın en iyi ikilsiini yakalayan Hırvatlar, ileri uçta Rebic – Mandzukic gibi silahları ile rakibi vurmayı çok iyi biliyorlar.

Hırvatların zayıf noktası olarak defansının ortasını gösterebiliriz ancak yine de Vida’nın da dahil olduğu defans hattu o kadar da SOS verecek bir halde değil. Açıkçası çeyrek final eşleşmelerinden sonra Hırvatların finale yürümemesi için hiçbir neden yok.

Turnuvanın Sürprizi Rusya

GÖRSEL: SPORTSKEEDARusya açılış maçında 5 gol ile karşılamıştı bizi. Daha sonra Mohamed Salah’ın Mısır’ını da 3 gol ile uğurladılar. Gruptan çıktıktan sonra ikinci turda karşılarında ise İspanya’yı buldular. ispanya karşısında oynadıkları futbol kimseyi tatmin etmese de Arte Dzuba ile yakaladıkları bir penaltıyı gole çevirip, daha sonra penaltı atışlarında da şans yanlarında olunca çeyrek finale yürüyüverdiler.

Ev sahibi olma avantajını nasıl kullanacaklar bu kezbilinmez ama karşılarında gerçek anlamda kaliteli bir Hırvat milli takımı bulacakları kesin.