PAYLAŞ

2018 Rusya Dünya Kupası’nda çeyrek final maçlarının heyecanı an be an sürmekte.

Biz de Futkolik ekibi olarak çeyrek final eşleşmelerini değerlendiremeye devam ediyoruz. Bu anlamda tüyolar veriyor ve turu geçecek takımı işaret etmeye çalışıyoruz.

Sırada İsveç ve İngiltere arasında oynanacak olan çeyrek final karşılaşmasına bir göz atalım.

Sıkıcı Ama Sağlam Bir Futbol Anlayışı

İsveç, futbol izleyicisine göre sıkıcı diye tabir edilen bir oyun oynuyor olabilir ancak kendilerine göre bir felsefeleri var tabiki.

En iyi yıldızı Forsberg olan bir takımdan söz ediyorsak eğer çok fazla yıldızı olduğundan veya buna göre keyifli futbol oynadığından söz edemeyiz İsveç’in. Buna rağmen son derece sağlam bir defansı olan, hücuma kuvvetli çıkan, ikili mücadelelerde ayakta kalan bir takım Vikingler.

İngiltere “Bu Kez Olabilir mi?” Diyor.

Bilindiği üzere İngilizler son olarak kupayı 1966 yılında almışlar bir daha da yakınına bile gelememişlerdi.

İngilizler gerek takımları gerekse medyası ile bu kez yarı finalin hemen kıyısında olmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da kupa hayalleri kurmaya başladılar.

Harry Kane gibi bir yıldızınız var ise turu geçmeye yakınsınız demektir. Harry Kane yanında Delle Ali, Sterling, Rashford, Young, Maguire gibi isimleri de son derece iyi kullanabilen İngiltere, ikinci turda Kolombiya penaltılarını bile atlatmayı başardı.

Çok gösterişli bir futbol oynamayan ama bir şekilde buralara kadar gelmeyi başaran İngiltere bakalım güçlü defansif futbolu ile ön plana çıkan İsveç engelini geçebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.