PAYLAŞ

Dünya Kupası 2108 Rusya heyecanı devam ederken artık ilk grup maçlarının da sonlarına gelmek üzereyiz.

Turnuvada enteresan şeyler olmuyor değil aslında. Turnuvanın favorilerinin de bu enteresanlıklarda başrolü oynadığını görüyoruz.

Favorilerden bir tek Fransa‘nın Avustralya’yı 2-1’lik skor ile geçtiğini gördüğümüz Dünya Kupası 2018 Rusya’da diğer tüm favoriler bir bir engellere takıldılar desek yanlış olmaz.

Önce Lionel Messi’li Arjantin, kendine has ekolü ile geçtiğimiz Avrupa Şampiyonası’nda da herksi kendisine hayran bırakan İzlanda ile 1-1 berabere kaldı. Bu maçta Lionel Messi de bir penaltı vuruşundan yararlanamadı.

Sonrasında son şampiyon Almanya sahne aldı. Panzerler de Meksika gibi dişli bir takım karşısında maçı rölanti götürme hesapları yapmanın faturasını ağır bedel ile ödediler. Almanya, Meksika’ya 1-0 boyun eğerek, Dünya Kupası açılışını mağlubiyet ile yapmış oldu.

Bir sonraki turnuvaya takılarak başlayan dev ise Brezilya oldu. Sambacılar da tıpkı Tangocular gibi 1-0 öne geçtikleri maçta galibiyeti koruyamadılar ve İsviçre ile 1-1 berabere kalarak turnuvaya 1 puan ile başlamış oldular.

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.