PAYLAŞ

Rusya’da organize edilen 2018 Dünya Kupası‘nda ikinci tur maçları an itibariyle başladı.

İlk olarak sahneye C Grubu’nu 7 puan ile ilk sırada bitiren Fransa ile D Grubu’nu 4 puan ile ikinci sırada bitirmeyi başarabilen Arjantin karşı karşıya geldiler.

Maç, Rusya’nın Kazan şehrinde Kazan Arena Stadyumu’nda oynandı.

İlk Yarıda Karşılıklı Goller Vardı

Maça topa sahip olarak başlamayı arzulayan Sam Pauli’nin Arjantin’i bu isteğine vakıf olamadı aslında. Franda özellikle Kyrian Mbappe ve Paul pogba ile çok hızlı çıkışlar buldu ilk yarıda. Bunlardan birinde Mbappe kendi yarı alanının ortalarından aldığı bir toğu Arjantin savunması üzerine sürüp, 4 kişiyi ekarte ederek ceza sahasına kadar soktu ve Rojo taraından yere indirildi, karar penaltı idi. Topa gelen Antoine Griezmann 10. dakikada skoru 1-0 yapıyordu.

Bu dakikadan sonra yine kontrataklar ile etkili olmayı başaran Fransa’ya karşı Arjantin pas yaparak hücum denemeleri yapıyor ama başarılı bir gol pozisyonuna giremiyordu bir türlü. Kilidi açabilecek isim kim diye düşünürken Angel Di Maria yaklaşık 30 metreden sol ayağı ile muhteşem bir gol atıyor ve skora ilk yarıda 1-1’lik eşitlik geliyordu. Bu ilk yarının skoru idi.

İkinci Yarıda Gol Düellosu

İkinci yarısı tam anlamı ile bir gol düellosuna sahne olan maçta önce Lionel Messi’nin şutu takım arkadaşı Marceda’ya çarpıp ağlara gidiyor ve skor 2-1 Arjantin lehine oluyordu.

Bu dakikadan sonra adeta Fransa şov başlıyordu. Kyrian Mbappe önderliğindeki Fransa, Arjantin kalesini topa tutuyor Mbappe’nin 2 golü ve golü ile skor bir anda dakikalar henüz 70’ler civarında iken 4-2 Fransa lehine dönüvermişti bile.

Bu dakikadan sonra Arjantin’in skoru değiştirmek için çabası sadece Lionel Messi’nin ortasına Kun Agüero’nun kafa vuruşu ile 4-3’e getirilerek sonuç verince Horozlar adlarını çeyrek finale yazdırmış oluyorlardı.

Görseller

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.