PAYLAŞ
Fransa 1998

Rusya’da tam 1 ay boyunca düzenlenen Dünya Kupası 2018 organizasyonun sonuna geldik.

Bu müthiş futbol ziyafetinin son maçında Fransa ile Hırvatistan dünya şampiyonu olabilmek için kozlarını Luzhniki Stadyumu‘nda paylaştılar.

Hırvatistan İyi Başladı

Maça son derece istekli ve arzulu başlayıp, rakip ceza alanında pozisyon bulma niyetindeki takım aslında Hırvatistan idi. Modric organizatörlüğünde Fransa savunmasını yıpratmayı planlayan ve ilk 15 dakika buna muvaffak olan Hırvatlar, Fransa’nın duran top organizasyonunda Mandzukic’in ters kafa vuruşu ile ağlarında golü görmekten kurtulamıyor ve skor, 1-0 Fransa lehine oluveriyordu.

Bu gole çok kısa bir süre sonra reaksiyon veren Hırvatlar, Ivan Perisic ile skoru eşitliyordu, 1-1. Yine çok kısa bir süre sonra gelişen atakta kazanılan Fransa kornerinde VAR sistemi devreye giriyor ve Fransa penaltıdan Griezmann ile skorda yine üstünlüğü bulmuş oluyordu, 2-1.

Açık Alanda Fransa Farkı

İkinci yarıda Hırvatistan topa sahip olarak başlamayı, Fransa kendi yarı alanında beklemeyi yine tercih ettiler. Ancak Fransa tıpkı Arjantin ile oynadıkları ikinci tur maçında olduğu gibi hızlı ataklarda rakip savunmayı çaresiz bırakıyordu ikinci yarıda. Önce Pogba ardından da Mbappe skoru bir anda 4-1’e getirdiler.

Hırvatların tam gardı düşmüştü ki Fransa kalecisi LLoris’in büyük hatasını affetmeyen Mandzukic skoru 4-2’ye getirdi. Bu dakikadan sonra Hırvatların hiçbir çabası skoru değiştirmeye yetmedi ve Fransa 2018 Dünya Kupası Şampiyonu olmayı başardı.

Fransa böylece, 1998 yılında kendi evinde kaldırdığı Dünya Kupası’nın ardından tarihinde ikinci defa, tam 20 yıl sonra Dünya Kupası Şampiyonu oluyordu.

Tebrikler FRANSA

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.