PAYLAŞ

2018 Rusya Dünya Kupası’nda artık sona doğru yaklaşıyoruz. Sondan bir önceki karşılaşmada yani turnuvanın 3.’lük maçında Belçika ve İngiltere kozlarını paylaştılar.

Belçika Hızlı Başladı

Maça son derece hızlı başlayan Belçika, henüz 4. dakikada Meunier ile skoru 1-0’a getirmeyi başardı. Bu dakikadan sonra maça genel hatları ile baktığımızda her daim Belçika’nın topa sahip olan taraf olarak ilk yarıyı tamamladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İngiltere ise hızlı akınlarını gerçekleştiremeyen ve daha önceki maçlarda olduğu gibi dinamizmini sahaya yansıtamayan bir görüntü çizdi ilk yarı boyunca.

İngiltere Dinamizmi Sahada Yoktu

Maçın ikinci 45 dakikasında ise İngiltere biraz silkinir gibi oldu. Ancak yine de Belçika kalesini tehdit edebilecek çok da fazla pozisyona giremeyen İngiltere karşısında Belçika dakikalar 82’yi gösterdiğinde De Bryune ve Hazard ikilisi ile ikinci gole gidiyor ve Rusya 2018 Dünya Kupası 3.’lüğüne imza atıyordu.

Şimdi artık tüm gözler yarın oynanacak olan final karşılaşmasına çevrildi. Türkiye saati ile 18:00’de başlayacak olan karşılaşmada Fransa ve Hırvatistan kozlarını dünya şampiyonluğu için paylaşacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.