PAYLAŞ

Rusya Dünya Kupası 2018 heyecanı an be an muhteşem maçlar ve goller ile devam etmekte.

İkinci turun ilk eşleşmesinde Fransa 4-3 ile Arjantin’i kupa dışına itmişti ve Lionel Messi’nin Arjantin’i bir kez daha hayal kırıklığı yaşamıştı.

Ve daha sonra sahneye Messi’nin ezeli rakibi Cristiano Ronaldo çıktı. Portekiz ve Uruguay kozlarını ikinci turda paylaştılar.

İlk Yarı Uruguay’ın

İlk yarıda top kontrolünün Portekiz lehinde olduğunu ancak hızlı hücumlar ile pozisyona giren tarafın Uruguay olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uruguay pozisyonlara girmesinin ödülünü henüz maçın başında CavaniSuarez işbirliği ile aldı bile. Suarez’in ortasına enfes bir kafa vuruşu yapan Cavani maçta Uruguay’ı 1-0 öne geçiriyordu.

Bu dakikadan sonra ilk yarıda Portekiz oyunda üstünlüğü ele almaya çalışsa da Cristiano Ronaldo bazlı gelişen atakların hiçbiri sonuca ulaşamıyor ve ilk yarı 1-0 Uruguay’ın üstünlüğü ile sonuçlanıyordu.

Portekiz Yakaladı Ama Uruguay Kaçmayı Bildi

İkinci yarıya adeta gol ile başlama hesapları yapan Portekiz, bunun sonucunu sol köşe gönderinden yapılan bir ortaya atılan Pepe kafası ile aldı, 1-1.

Bu golün sadece 7 dakika sonrasında tam Portekiz oyun üstünlüğünü almışken sahneye bir kez daha Cavani çıkıyor ve skoru 2-1 Uruguay lehine çeviriyordu.

Portekiz’in bu saatten sonra bütün oyunu Uruguay yarı sahasına yıkması bile yetmiyor ve Uruguay, Portekiz’i 2-1 ile eleyip, Fransa’nın çeyrek finaldeki rakibi oluyordu.

Ve böylece Lionel Messi’den sonra Cristiano Ronaldo da kupaya veda ediyordu …