PAYLAŞ

Dünya Kupası 2018 Rusya heyecanı yarı final eşleşmeleri ile devam ediyor.

İlk yarı finalimizde karşı karşıya gelen Fransa ve Belçika kendine has futbol yapıları ile adlarından her daim söz ettirmeyi bilen iki takım görüntüsünde iolup, bunu da sahaya yansıtma planı içinde idiler.

Altın Jenerasyon

Belçika, “Altın Jenerayon” diye tabir edilen De Bryne, Vitsel, Hazard, Fellaini, Mertens, Lukaku, Vertonghen gibi isimlerden oluşan kadrosu ile Fransa karşısında finali kovalamak için sahada idi. Bu jenereasyonun ilk misyonunu burada yarı final oynayarak tamamladığını söyleyebiliriz.

Dinamik Bir Kadro

Fransa ise bıçkın genç oyuncuları ile oluşturduğu yeni jenerasyonun meyvelerini önce Euro 2016’da final oynayarak sonra da burada yarı finale gelerek zaten almıştı. Kadroda Griezmann, Giroud, Mbappe, Matuidi, Umtiti, Kante, Pogba gibi son derece genç ve son derece özel isimler yer alıyordu.

Bu eksende başlayan karşılaşma aslında ilk dakikaları itibariyle keyifli futbol ve gol vaad ediyor gibiydi ancak maçta ara ara zevkli futbol olsa da gol yönünden eksik kalıyordu futbol izleyicisi.

İkinci yarının başlarında Umtiti’nin Griezmann kornerine vurduğu kafa Belçika ağlarına gidiyor, maç sonunda kadar Belçika’nın tüm teknik varyasyonları bir türlü skoru eşitlemeye yetmiyor idi.

Sonuç olarak Didider Deschamps’ın Fransa’sı Euro 2016’dan sonra bir final daha yapıyor, İngiltere – Hırvatistan eşleşmesinden gelecek olan rakibini beklemeye koyuluyordu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.