PAYLAŞ

Rusya’da organize edilen 2018 Dünya Kupası’da artık sona gelindi.

Son yarı final karşılaşmasında Hırvatistan ve İngiltere karşı karşıya geldiler ve sadece tek bir kazanan ortaya çıkıp, finale adını yazdırdı. Finalde bu kazananı bekleyen rakip ise tabi ki bilindiği üzere Fransa.

İngiltere Erken Golü Buldu

Hırvatistan ve İngiltere’yi buluşturan karşılaşma son derece hızlı başladı. Maçın henüz 5. dakikasında İngiltere Trippier’in kullandığı free-kick atışından bulduğu gol ile skoru 1-0’a getirdi. İngiltere bu dakikadan yaklaşık 25. dakikalara kadar hep hızlı hücumlarla Hırvatları abondone etmeye çalışan bir görüntüde idi. Ancak Hırvatlar bu dakikalardan sonra topa sahip olan ve oyunu yönlendiren taraf olmayı başardılar.

Oyunun Kontrolü Hep Hırvatistan’daydı

İkinci yarıda yine top Hırvatların ayağında Modric’in kontrolünde idi. Modric, Rakitic, Perisic, Rebic ve Mandzukic eksenli hücumlar ile İngiltere kalesini yoklayan Hırvatlar sonunda Perisic ile dengeyi sağladılar, 1-1.

İngiltere ise bir türlü topu Kane’e aktaramıyor, Sterling, Delle Ali, Lingard kesenli gelişen kontaratak denemeleri de sonuç getirmiyordu. İngiltere maça çok iyi başlamış ancak tecrübesiz bir takım oluşunun adeta ilerleyen dakikalarda kurbanı olmuştu. Maç 1-1’lik skor ile 90 dakikasını tamamladı. Uzatmalardaydı gözler artık.

Aslında uzatmalarda da oyun yönünden değişen birşey olmuyor, birkaç değişiklik yapılsa da oyunun kontrolü hep Hırvatlarda kalıyordu. Bunun sonucunda bitime 10 dakika kala sahneye çıkan Mandzukic skoru 2-1 hırvatistan lehine çeviriyor ve Hırvatlara tarihi bir zafer yaşatıyordu.

Rusya Dünya Kupası 2018’de artık finalin adı belli olmuştu:

Fransa – Hırvatistan.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.