PAYLAŞ

Dünya Kupası 2018 Rusya heyecanına ikinci tur maçları ile devam ediyoruz.

Dün oynanan iki maç sonunda Fransa ve Uruguay adlarını çeyrek finale yazdırmışlardı. Fransa Arjantin’i 4-3, Uruguay ise Portekiz’i 2-1 ile geçmişlerdi.

Maç yazıları için tıklayınız.

İlk Yarıda Top İspanya’da İdi

An itibariyle Rusya kendi saha ve seyircisi önünde İspanya karşısına çıktı. İlk yarıda topa tamamen sahip olan takım İspanya dersek yanılmış olmayız. Bir ara %70’e %30’luk bir topa sahip olma üstünlüğüne sahipti İspanya.
Bu topa sahip olma üstünlüğünü Sergio Ramos’un Ignasevich ile girdiği mücadeleden çıkardığı bir gol ile süsleyen İspanya, topa sahip olma üstünlüğünü korusa da Rusya penaltısını engelleyemiyordu.
Gerard Pique’nin eline çarpan topta hakem penaltı noktasını gösteriyor, Artem Dzuba da skoru eşitliyordu, 1-1.

İkinci Yarı Uyuttu


İkinci yarıda tam anlamı ile bir uyku futbolu vardı sahada. İspanya sürekli pas yapma derdinde, Rusya ise maçı bir nevi uzatmalara ya da penaltılara taşıma derdinde idi. Durum böyle olunca da İspanya yaklaşık 800’e 200 gibi bir pas üstünlüğüne rağmen maçı 90 dakikada bitirmeyi başaramıyordu.

Penaltılarla Rusya Turladı

İspanya uzatma dakikalarında da sıkıcı pas futboluna devam ediyor ve Rusya kalesinde dişe dokunur bir tehlike yaratamıyordu. Rusya ise amacı sanki penaltılara maçı götürmek gibi davranınca maç otomatikman penaltılara kalmış oldu.
İspanya’da Koke ve Aspas penaltı atışlarından yararlanamayıp Rusya dörtte dört yapınca Rusya çeyrek finale adını yazdıran taraf oluyordu.