PAYLAŞ

Euro 2016 için milli takımlar son kararlarını verdiler ve 23 kişilik nihai kadrolarını açıkladılar. Birçok yeni ismin yer aldığı Euro 2016 milli takım kadrolarında bazı görmeye alışık olduğumuz yıldızlar ise yer almadı.

Futbol kamuoyunun büyük şaşkınlıkla karşıladığı, milli takımlarının 23 kişilik kadrolarından son anda çıkarılan, herhangi bir sakatlığı olmayan, tamamen teknik ekip tercihi ile kadro dışında kalan ve Euro 2016‘da forma giyecek futbolcular arasına giremeyen bu yıldızlar, bakalım kimler?

Sizlerinde hayretler içerisinde kalacağınıza ve bu önemli isimlerin nasıl olur da milli takımlarının kadrosunda yer almadığına şaşıracağınız isimler şunlar;

Juan Mata

mata-1

İspanya milli takım aday kadrosuna dahil edilmeyen, Manchester United’lı 28 yaşındaki yıldız Juan Mata, futbolseverlerin şaşırdığı isimlerin başında geliyor.

Bugüne kadar 41 kez İspanya milli takımının formasını terleten Juan Mata, 10 gole de imza koymuştu.

Fernando Torres

fernando torres

Euro 2008, ve Euro 2012’de İspanya milli takım kadrosunda aralıksız bulunan, hatta aradaki 2 Dünya Kupası olan 2010 ve 2014’te de İspanya forması giyen Atletico Madrid’in yıldızı Fernando Torres de 23 kişilik kadroda düşünülmeyen bir başka İspanyol.

32 yaşındaki yıldız, bugüne kadar ispanya milli takım forması ile 2003 yılından beri tam 110 maça çıkıp, 38 kez fileleri havalandırmayı başarmıştı.

Diego Costa

diego costa-1

Bir diğer hayal kırıklığı yaşatan isim de yine bir İspanyol, Diego Costa.

Brezilya kökenli, Chelsea’li yıldız, 2014 Dünya Kupası öncesi İspanya’yı seçerek, tüm otoriteleri yanıltmış, o tarihten bu yana 10 kez İspanya forması giymiş ve 1 de gol kaydetmişti.

Marco Reus

marco reus

Teknik direktör Joachim Löw tarafından Euro 2016’da yer alacak, 23 kişilik Almanya milli takım nihai kadrosuna alınmaktan son anda vazgeçilen Borussia Dortmund’lu 27 yaşındaki yıldız Marco Reus, futbolseveri şaşırtan isimlerin başında yer alıyor.

Bugüne kadar Alman milli takım formasını 29 kez giyen Marco Reus, 9 kez fileleri havalandırmıştı.

Karim Benzema

benzema

Euro 2016’da yer almayarak futbolseverleri şoke eden bir diğer yıldız ise Karim Benzema.

Fransa milli takımının teknik direktörü Didier Deschamps tarafından 23 kişilik kadronun dışında bırakıldı. Kadro dışı bırakılmasının sebeplerinin bambaşka etkenler olduğunu her fırsatta basın toplantılarında dile getiren Karim Benzema, 2007 yılından bu yana formasını giydiği Fransa milli takımı ile çıktığı 81 maçta 27 kez rakip fileleri havalandırma başarısı göstermişti.

Gökhan Töre

gökhan töre

Ve Türkiye milli takımımızdan bir isim.

Beşiktaş’ın 24 yaşındaki yıldızı Gökhan Töre, hem siyah beyazlıların hem de Türk milli takımının kendisinden çok şey beklediği bir yetenek. Teknik direktör Fatih Terim’in Euro 2016 nihai kadrosuna alınmadığı ve kamptan eve dönen Gökhan Töre, bugüne kadar 26 kez milli formayı terletmişti.

Bilgi

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.