PAYLAŞ

24 ülke milli takımı, 6 grup, 51 maç, 10 şehir, 552 futbolcu, 24 teknik direktör ve milyonlarca futbolsever. Euro 2016 Avrupa Şampiyonası’nın başlama vuruşu için artık son saatler. 

24 ülke milli takımının 6 grupta yer aldığı Euro 2016’nın maç takviminde yer alan, her bir gruptan ayrı ayrı seçilen en iyi 6 grup maçını bir kenara not etmeniz gerek. Espnfc.com tarafından yapılan bu seçimlere gelin birlikte bakalım.

Fransa-Romanya, 10 Haziran, A Grubu, Saint-Denis, 22:00

Euro 2016 Avrupa Şampiyonası açılış maçı olan Fransa-Romanya maçını tüm dünyadaki futbolseverler sabırsızlıkla aylardır bekliyorlar.

Saint-Denis’te Stade des France’te oynanacak karşılaşma, Türkiye saati ile 22:00′ de başlayacak.

Ev sahibi Fransa’nın turnuva startını nasıl vereceği merak konusu.

Belçika-İtalya, 13 Haziran, E Grubu, Lyon, 22:00

Euro 2016, E Grubu maçında kadrosu parlamaya hazır birçok yıldız ile dolu olan Belçika ile bu turnuvanın favorisi görünmeyen ancak her an herşeyin beklendiği İtalya karşı karşıya gelecek.

Lyon’da oynanacak karşılaşma Türkiye saati ile 22:00’de start alacak.

Avusturya-Macaristan, 14 Haziran, F Grubu, Bordo, 19:00

Yıllarını birlikte geçirmiş iki devlet olan, bir İmparatorluk kökeni olan Avusturya ve Macaristan, bu kez Euro 2016’da karşı karşıya gelecek.

F Grubu’nun bu önemli kapışması Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak.

İngiltere-Galler, 16 Haziran, B Grubu, Lens, 16:00

Euro 2016’ya genç bir kadro ile gelen ve belki de ilk kez en büyük favorilerden biri olarak gösterilmeyen Roy Hodgson yönetimindeki İngilizler’in bu turnuvada ne yapacağı gerek anlamda merak konusu.

Birleşik Krallığa ait devletlerden Galler, kadrosunda bulunan Real Madrid’li yıldız Gareth Bale ile İngilizlerin hakkından gelmeye çalışacak.

Lens’ta oynanacak olan karşılaşma Türkiya saati ile 16:00’da başlayacak.

Almanya-Polonya, 16 Haziran, C Grubu, Saint-Denis, 19:00

Son Dünya Şampiyonu Almanya ile Polonya’yı karşı karşıya getiren Euro 2016 C Grubu mücadelesi de ilgi çekici bir diğer grup maçlarından.

Kadrosunda Bayern Münih’li Robert Lewandowski gibi bir süper yıldız bulunan Polonya, bakalım Almanya’ya diş geçirebilecek mi?

Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak olan karşılaşma, Saint-Dens’te oynanacak.

Hırvatistan-İspanya, 21 Haziran, D Grubu, Bordo, 22:00

Türk milli takımımızın da yer aldığı D Grubu’nun bir diğer iki favorisini karşı karşıya getiren maçta, son Avrupa Şmapiyonu İspanya ile Hırvatistan kapışacaklar.

Türkiye saati ile 22:00’de başlayacak ve Bordo’da oynanacak mücadele A milli futbol takımımızı da yakından ilgilendiriyor olacak.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.