PAYLAŞ

Euro 2016 Avrupa Şampiyonası‘nda grupların ikinci maçları oynanıyor. Artık tüm gözler gruplarında liderlik koltuğuna oturacak takımlar ile grubu 2. ve 3. bitirecek takımların hangileri olacağında.

Euro 2016 takviminde, 17 Haziran itibariyle muhteşem bir futbol günü biz futbolseverleri beklemekte. E Grubu’nun harika kapışmasında İtalya ve İsveç kozlarını Toulouse’ta paylaşacaklar. İlk maçlar sonunda İtalya Belçika’yı 2-0 yenerek puanını 3 yapmış, İsveç ise İrlanda Cumhuriyeti ile 1-1 berabere kalmıştı.

Maçın futbolseverler tarafından bir diğer önemli tarafı kuşkusuz, Zlatan Ibrahimoviç’i içermesi. Kendine şahsına münhasır bu futbol insanından çekinmek için İtalyanların birçok nedeni var. Buyrun;

İsveç’in Saha İçi Lideridir

Zlatan İbrahimoviç, İsveç milli takımının tam anlamıyla generalidir. Her türlü atak organizasyonunda topla buluşmayı başaran ve atağı saha içinde arkadaşlarına seslenerek dahi dizayn eden bir lider futbolculuk özelliği vardır.

Her An Her Vuruşu Yapabilir

Zlatan İbrahimoviç‘i diğerlerinden ayıran yegane özelliklerin başında, her an, her yerden, her türlü vuruş denemesini yapabilme cesaretini göstermesidir.

Küçük yaşlarda tekvando yapmış olmasından kaynaklanan vücut esnekliği ve çeşitli tarzda bacak hamleleri ile bazen öyle goller atar ki adeta durup, şapka çıkartırsınız.

Duran Toplarda Etkilidir

Zlatan Ibrahimoviç, saha içinde top oyundayken yeteneklerini konuşturduğu gibi, duran toplarda da çok etkili bir futbolcudur.

İsveç milli takımının kazandığı her free-kick te eğer oyundaysa ondan başkası topa gitmez. Çoğu önemli maçı gerek milli takımda gerekse oynadığı kulüp takımlarında yalnızca attığı bir free-kick golü ile değiştirmeyi başarmıştır.

Kendi Burnunun Dikine Gider

Zlatan İbrahimoviç‘in burnu, çoğu zaman özellikle sosyal medyada alay konusu olmuş ve dalga geçilmiştir. Ancak Zlatan İbrahimoviç fiziksel anlamda değil mecazen burnunun dikine giden bir futbolcudur.

Maçın sıkıştığı anlarda sazı eline alır, takım arkadaşlarının da çaldığı parçaya ayak uydurmasını sağlar.

O Bitti Demeden Bitmez

Gerçek anlamı ile O bitti demeden çoğu maç sonuçlanmaz.

Son oynanan İrlanda Cumhuriyeti-İsveç maçında da görüldüğü üzere, İsveç’i ipten alan yine Zlatan İbrahimoviç’in çabasıdır. Euro 2016 E Grubu ilk maçında İsveç, İrlanda Cumhuriyeti maçında çok zorlanmış, ancak maçın sonlarına doğru, Zlatan İbrahimoviç‘in getirdiği ve gol ile sonuçlanan akın, İsveç’e hayati 1 puanı getirmiştir.

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.