PAYLAŞ

Euro 2016‘da artık tüm gözler Fransa ile Portekiz arasında 10 Temmuz Pazar akşamı oynanacak finale çevrilirken, Almanya‘nın dün akşam Fransa’ya kaybetmesi ile çeşitli basın organlarında Almanya hakkında kritik niteliğinde haberler yer almaya başladı.

Kuşkusuz her turnuvada övgü olduğu kadar yergi de takımlar ve futbolcular için bir gerçek. Almanya için ise durum biraz da iyi futbol ortaya koyup, elenmenin üzüntüsü şeklinde cereyan ediyor.

Goal.com‘da yer alan haberde, dün akşamki maçta talihsiz bir şekilde hentbolvari bir elle oynama gerçekleştiren ve penaltıya sebebiyet veren kaptan Sebastian Schweinsteiger‘in duygusal mektubuna yer verilmiş. Bu mektup Schweinsteiger’in son derece pişman olduğunu dile getirdiği,  Alman Futbol Federasyonu sayfasındaki açık mektubu aslında.

“Real Shame”

Sebastian Schweinsteiger, “It’s a Real Shame” girişi ile yazdığı açık mektubunda, yaptırdığı penaltı için son derece pişman olduğunu, gerçek bir utanç olarak durumu nitlendirerek belirtmiş. 2 yıl öncesinde Rio’da Dünya Kupası’nı kaldırdıklarına, bu kez kupayı kaçırdıklarına ve bunun için çok üzgün olduğuna değinen kaptan Schweinsteiger, Fransa milli takımını da tebrik etmeyi ihmal etmiyor mektubunda.

I am proud of what we have achieved. We have stayed true to playing our style of football.

Alman milli takımı olarak çok iyi bir futbol sergilediklerini ve turnuvadan başı dik ayrılmaları gerektiğini söyleyen Sebastian Schweinsteiger, kupayı kazanamadıkları için adeta tüm Alman futbolseverlerden özür diliyor.

Our fans are also a part of it. Wherever we were, Lille, Saint-Denis, Paris, Bordeaux or Marseille – thanks to you we had our twelfth man by our side.

Son olarak kendilerini tüm turnuva boyunca destekleyen 12. adama da teşekkür etmeyi unutmuyor kaptan Sebastian Schweinsteiger.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.