PAYLAŞ

Futbol, saha içindeki teknik aksiyonlar, taktiksel hamleler, kondisyon, kuvvet, dayanıklılık, disiplin gibi birçok faktöre bağlı olarak gelişen bir oyundur.

Bu oyunun bir yönü de vardır ki, 1 numaralı kriter olarak aranmaz ancak bir futbolcuda olduğu zaman inanılmaz bir fark yaratır. Bu özellik, hızdır.

Bazı futbolcular da vardır ki, hızları ile oyunlarını bütünleştirdikleri zaman muhteşem birer oyuncu olarak futbol tarihinde yerlerini alırlar. Bu isimler sanki birer 100 metre sprinteri gibidirler.

İşte, futbol dünyasının 100 metreyi koşsa rekor bile kırabilecek potansiyeldeki oyuncuları:

Cristiano Ronaldo

Bezdirici sprintleri ile rakip defans oyuncularını hayattan soğutan Portekiz’li Cristiano Ronaldo, aynı zamanda çok üstün bir tekniğe sahip. Bu üstün tekniği ile hızını birleştirince Ronaldo,  ortaya dünyanın en iyi futbolcularındna biri çıkıyor.

Theo Walcott

Arsenal’ın hız sınırlarını zorlayan kanat oyuncusu Theo Walcott, çoğu futbolcu arkadaşına göre bile dünyanın en hızlı oyuncusu.

Gareth Bale

Müthiş sol ayağından çıkan inanılmaz şutlar haricinde inanaılmaz deparlara sahip olan Galli yıldız Gareth Bale, hızını tekniği ile birleştiren isimlerden biri.

Arjen Robben

Portakal renkli kanadın ışık hızındaki futbolcusu Arjen Robben, olağanüstü top becerisini, süratli olduğu anlarda bile kullanabiliyor.

Antonio Valencia

Ekvator’lu kanat oyuncusu Antonio Valencia, Manchester United’a imza attığı günden bu yana Old Trafford açık tribününe paralel ilerleyen bir metro aracı niteliğinde çalışıyor.

Raheem Sterling

Liverpool’un genç yıldızı Raheem Sterling, şu an bile gelmiş geçmiş en hızlı futbolcular arasında ilk sıralarda gösterilen bir yetenek.

Aaron Lennon

Yıllarca Tottenham Hotspur sağ kanadında “Flash Gordon” misali yaptığı koşularla tribünleri ayağa kaldıran Aaron Lennon, bir ara 100 metre yarışlarına katılmayı da düşünebilirdi.

Bilgi

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.