PAYLAŞ

Dünya’nın en çok izlenen sporu olmakla birlikte, çok büyük bir tutku ile bağlı olup, heyecan duyulan, yegâne sporlarının başında yer alır futbol.

Milyonarca takipçisi ve seveni olan bu güzel oyunu, kuşkusuz baş aktörleri futbolcular da profesyonel olup, para alsalar bile, çok büyük bir hevesle ve bağlılıkla icra etmekteler. Futbol’u gönülden sevip, çok küçük yaşlarda bu spora başlayıp, ileride profesyonel bir kariyeri olan her futbolcu bu sporla yatıp kalkar.

Çoğu futbolcunun bu oyunu severek icra ettiğini söyledik. Ancak bazı özel futbolcular vardır ki, futbola profesyonel olarak büyük saygı duymakla birlikte aslında futbolu çok da sevmezler. Evet, kulağa çok ilginç geliyor değil mi? Futbol’un içinde olup, futbolu sevmemek!

Şimdi, bu anlamda şaşırarak takip edeceğiniz futbolu sevmeyen futbolcu arkadaşlarımıza daha yakından bakalım.

 

Christian Vieri

Bir büyük golcü.

İtalyan futbolunun en önemli gol silahlarından biri olan Christian Vieri, Kriket’i, Futbol izlemeye tercih ettiğini açıkça beyan ediyor.

Pascal Nouma

noumaa

Yıllarca Beşiktaş tribünlerinin gönlünde taht kurmuş olan Fransız futbolcu Pascal Nouma, aslında futbolu çok da fazla sevmediğini söylüyor. Hatta futbolu hiçbir zaman sevmedim. sözünü bile sarf eden Fransız, daha çok basketbol ve NBA maçlarından keyif aldığını söylüyor.

Gabriel Batistuta

batiigol

Yeryüzüne gelmiş en büyük golcülerden biri olan “Batigol” Gabriel Batistuta da futbolu çok sevmeyenlerden.

Adı gol ile özdeşleşmiş, nice hayranı bulunan bu Arjantinli, aslında futbola karşı çok da fazla ilgili olmadığını söylüyor.

Benoit Assou-Ekotto

ekott

Aktif bir futbolcu olup da futbolu aslında profesyonel bir iş gibi gördüğünü bu kadar rahat söyleyebilen azdır.

If I come to England, where I knew nobody and I didn’t speak English … why did I come here? For a job. A career is only 10, 15 years. It’s only a job. Yes, it’s a good, good job and I don’t say that I hate football but it’s not my passion.

“Kimseyi tanımadığım ve dilini konuşmadığım bir ülkeye geldim, İngiltere’ye geldim. Ne için mi? İşim yüzünden. Çünkü işimi yapmam ve para kazanmam gerekiyordu. Benim emsleğimde kariyeriniz en fazla 10, 15 yıl sürüyor. Bu sadece bir iş. Çok çok iyi bir iş evet, ama sadece bir iş. Futbolu sevmiyorum demiyorum ama hiçbir zaman da tutkum olmadı…”

Sidney Govou

govou

Yıllarca Lyon forması giyen Fransız fıtbolcu Sidney Govou, muazzam bir futbolcu olmasına karşın, saha dışında futbol ile genel anlamda çok da fazla haşır neşir olmadığını belirtiyor.

Nicolas Anelka

nikolas

Bir dönem Fenerbahçe forması ile de ülkemizde izlemeye şansına eriştiğimiz gerçek bir futbol yıldızı olan Fransız golcü Nikolas Anelka, futbolu profesyonel anlamda en üst seviyede oynayıp, tutkunu olmayanlardan.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.