PAYLAŞ

Beşiktaş’ta transferin şu anda en çok konuşulan ismi kuşkusuz Barcelona’dan kadroya katılan, 31 yaşındaki Brezilya’lı sol bek oyuncusu Adriano Correia.

Sol bek mevkiindeki sıkıntıyı Adriano Correia transferi ile çözmüş görünen Beşiktaş’ın unutulmaz sol beklerinden biz de güzel bir derleme yapmak istedik.

Markus Münch

1972 doğumlu Alman sol bek, 1999-2000 sezonunda Beşiktaş’a Pascal Nouma ve Miroslav Karhan ile birlikte gelmişti. O dönem Beşiktaş’ta taraftarın bir anda gözdesi haline gelen, Pascal Nouma’ta yaptığı güzel ortalar ve fuleli çalımları ile hatırlanan Markus Münch, siyah beyazlı formanın ne çok yakıştığı sol bek oyuncularının başında gelir.

İbrahim Üzülmez

Beşiktaş’ın sol kanadının yıllarca vazgeçilmez ismi olmuştur, İbrahim üzülmez. Hep eleştirilir, heop daha iyisi takıma kazandırılacak denir ama hangi teknik direktör gelirse gelsin her daim siyah beyazlı takımın sol beki İbrahim Üzülmez olmuştur.

2000-2001 sezonunda Gaziantepspor’dan Beşiktaş’a transfer olan İbrahim Üzülmez nam-ı diğer “Deli İbrahim”, 2010-2011 sezonuna kadar siyah beyazlı formayı aralıksız terletmiştir.

Mutlu Topçu

Beşiktaş’ın 90’lı yıllarında vazgeçilmez sol beki olan Mutlu Topçu, 1990-91 sezonunda İnegölspor’dan Beşiktaş’a alınmıştır. 2000-2001 sezonuna kadar Beşiktaş formasını her daim sırtında gururla taşıyan Mutlu Topçu, 12 kez de A milli futbol takımımızında yer almıştır.

Muhteşem muz ortaları, sol kanattan yaptığı etkili bindirmeleri ve sürati ile birçok gol girişiminin hazırlayıcısı olan Mutlu Topçu, Beşiktaş’ın 1994-95 sezonundaki şampiyonluğunun da önemli isimlerinden biridir.

Kadir Akbulut

Beşiktaş’ın 1980’li yılların sonlarına doğru yakaladığı altın jenerasyonun tecrübeli abilerinden biri olan Kadir Akbulut, özellikle 1989-90, 1990-91 ve 1991-92 yıllarında üst üste kazanılan 3 şampiyonlukta büyük pay sahibidir.

Ulvi’li , Gökhan’lı, Recep’li Beşiktaş defansının Kadir’i, Kadir Akbulut, hala en saygın ve en sevilen Beşiktaş’lılardan biridir.

Zekeriya Alp

Beşiktaş’ın Sanlı Sarıalioğlu’lu, Vedat Okyar’lı, Sabri Dino’lu, Niko Kovi’li, Yusuf Tunaoğlu’lu müthiş 70’ler jenerasyonunun değişmez sol beki olan Zekeriya Alp, yıllarca sırtından siyah beyazlı formayı çıkartmamıştır.

Fehmi Sağınoğlu

Beşiktaş’ın 1960’lı yılların sonlarında Necmi Mutlu’lu, Süreyya Özkefe’li, Suat Mamat’lı, Vedat Okyar’lı, Sanlı Sarıalioğlu’lu, Güven Önüt’lü fırtına gibi esen kadrosunun 3 numarası olan Fehmi Sağınoğlu, uzun yıllar siyah beyazlı formayı terletmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.