PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’de transfer sezonunun bittiği gündeyiz artık. Transfer bombaları bir bir patlıyor.

Son olarak Beşiktaş’ta bir hareketlilik göze çarptı. Beşiktaş uzun süredir takımın gol ve asist yükünü çekebilecek bir orta saha oyuncusu arayışında idi. Bu arayışında da yine uzunca bir süredir Sırp orta alan oyuncusu, Torino’da forma giyen Adem Ljajic üzerinde yoğunlaştırmıştı. Beşiktaş’ın bu isteği sonuç verdi ve Adem Ljajic an itibari ile siyah beyazlı formayı giydi.

Adem Ljajic, 26 yaşında ve 1.82 boyunda bir orta alan oyuncusu. Topla ilişkisi oldukça iyi olan Adem Ljajic, asist ve gol yükünü de sırtlayabilecek bir isim gibi görünüyor. Duran toplarda da etkili olan ve uzaktan attığı şutlarda başarılı bir isim Adem Ljajic, Beşiktaş’ın aradığı bir isim olabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Golcü Bir Orta Saha

Bundan önce Adem Ljajic’in futbol yolculuğuna kısaca bakalım …

Ülkesinin kulüplerinden Partizan’da profesyonel futbola ilk adımları atan Adem Ljajic, daha sonra sırası ile Fiorentina, Roma ve Torino gibi İtalya Seri A’nın üst düzey kulüplerinde forma giydi.

Partizan forması ile 50 maçta 11 gol atıp, 5 asist yapan Sırp oyuncu, Fiorentina’da 88 maçta 16 gol ve 15 asist, Roma’da 74 maçta 15 gol ve 8 asist, Torino’da ise 65 maç 18 gol ve 24 asist ile oynadı.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.