PAYLAŞ

Son yıllarda kadrosunu mümkün olduğunca genç ve yetenekli oyuncularla takviye etmeye çalışan Beşiktaş, bu Yaz devam eden transfer sezonunda yine umut vaad eden bir ismi renklerine bağladı. Bu isim, Oğuzhan Aydoğan.

Tabiki her Beşiktaş’lının şu anda aklındaki tek soru Oğuzhan Aydoğan kimdir? sorusu. Biz de bu merakı gidermenize yardımcı olmak ve Oğuzhan Aydoğan’ı yakından tanımanızı sağlamaya çalıştık.

Marl Doğumlu

Almanya’nın Marl kentinde, 4 şubat 1997 tarihinde doğan Oğuzhan Aydoğan, şu an itibariyle A takıma aday bir futbolcu görünümünde.

1.75 boyundaki kanat oyuncusu Oğuzhan Aydoğan, aynı zamanda santrafır arkasında da görev yapabiliyor.

Almanya Altyapısı

Futbol’a 2001 yılında, Almanya’da TSV Marl-Hüls takımının altyapısında ilk adımları atan Oğuzhan Aydoğan, 2008 yılına kadar bu kulüp bünyesinde forma giydi.

Daha sonra 2008-2009 sezonunda Bundesliga ekiplerinden Schalke 04’e transfer olan Oğuzhan Aydoğan, burada önce altyapı jenerasyonunda, sonrasında U17  takımında forma giydi.

Borussia Dortmund’tan Beşiktaş’a

2014-15 sezonunda Schalke 04 U17 takımından Borussia Dortmund’a geçiş yapan Oğuzhan Aydoğan, burada da U19 takımı kadrosu içerisinde yer aldı.

Borussia Dortmund U19 takımında 31 resmi maça çıkan Oğuzhan Aydoğan, 9 gol attı ve 6 kez de asist yaptı.

Almanya Milli Takımı Alt Yaş Kategorileri

Oğuzhan Aydoğan Almanya milli takımının hemen hemen tüm alt yaş kategorilerinde forma giydi.

Almanya U15 milli takımı ile 4 maça çıkıp 1 gol atan Oğuzhan Aydoğan, Almanya U16 milli takımında 8 maçta 2 gol, Almanya U 17 milli takımında ise 9 maçta 1 gol kaydetti.

Beşiktaş’ta İyi Bir Kanat Alternatifi Olabilir

Bu Yaz, West Ham United’A kiralık giden Gökhan Töre’den boşalan kanat opsiyonlarından biri olabileceği gibi, Jose Ernesto Sosa’nın yokluğunda da iyi bir santrafor arkası opsiyonu olabilir Oğuzhan Aydoğan.

Çok Yetenekli Bir Oyuncu

Oğuzhan Aydoğan’ı tanıyanınız ve tanımayanınız olacaktır ancak bunların içinde tanımayan futbolseverler tabiki fazladır.

Aslında sağ kanat oyuncusu menşei olan ama her iki kanatta da görev yapabilecek potansiyele sahip olan genç yetenek, son derece teknik ve kendine has spektaküler hareketleri olan bir oyuncu. Sanıyoruz ki, sıra dışı genç bir oyuncu geliyor. Aşağıdaki videoyu izleyin, ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.