PAYLAŞ

Bugün an itibariyle futbol dünyasına bir kahraman daha veda ettiğini açıkladı.

Yıllarını Liverpool‘a vermiş, İngiltere milli takımının kaptanlığını yapmış ve son olarak da MLS macerasına atılmış olan Steven Gerrard bu isim.

Futbol’a çocukluk kulübü olan Whiston Juniors’ta adım atan 1989 yılından sonra Liverpool takımına geçen ve 2015-16 sezonuna kadar bu kulübün bünyesinde futbol oynayıp, adeta bir İlah mertebesine yerleşen Steven Gerrard, 2015-16 sezonunda Amerika Birleşik Devletleri futbol ligi MLS takımlarından LA Galaxy’de forma giydi. Ve an itibariyle de Steven Gerrard futbol yaşantısına nokta koyduğunu açıkladı.

Steven Gerrard’ın yıllarca kaptanlığını yaptığı Liverpool forması ile sahip olduğu başarılara bakmamız gerekirse;

2000-2001 sezonu UEFA Kupası şampiyonluğu,

2001 ve 2006 yıllarında İngiliz Kupası şampiyonluğu, 

2001, 2003 ve 2012 yıllarında İngiltere Lig Kupası şampiyonluğu,

2004-2005 sezonunda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu,

2001-2002 ve 2005-2006 sezonlarında UEFA Süper Kupası şampiyonluğu,

2002 ve 2007 sezonlarında İngiltere Süper Kupa şampiyonluklarının bulunduğunu ve 2009 yılında da İngiltere’de Yılın Futbolcusu ünvanına sahip olduğunu söylememiz mümkün.

Bir Liverpool Efsanesi

Steven Gerrard’ın olağanüstü futbolculuğunun ve yukarıda saydığımız başarılarının yanında eksik olan şeyin Liverpool forması ile İngiltere Premier Ligi şampiyonluğu olduğunu da söylememiz gerekir.

Steven Gerrard aynı zamanda İngiltere A milli takımında da 114 maça çıktı ve 21 kez rakip ağları sarsmayı başardı.

Steven Gerard’ın bir Liverpool efsanesi olmasının yanı sıra çok yönlü bir orta saha oyuncusu olduğunu ve günümüz futbolunda son derece aranan bir isim olacağını söylememiz mümkün. Duran toplardaki kabiliyeti ile uzak mesafeli serbest vuruşlarda dünyanın hemen hemen her kalecisini avlamayı başarmış bir isim olan Steven Gerrard, aynı zamanda takımını saha içinde oyunda tutan ve hırs aşılayan bir kaptan rolündeydi.

Şimdi futbolu bırakan bu üstadın unutulmaz gollerini izlemeye ne dersiniz?

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.