PAYLAŞ

Bir süredir Fenerbahçe camiası ve futbol kamuoyunda daha önce de sarı lacivertli formayı giymiş ve bir türlü dikiş tutturamamış olan Nijeryalı santrafor Emmanuel Emenike‘nin durumu konuşulur oldu.

İkinci Fenerbahçe Seferi

Bilindiği üzere Emmanuel Emenike ülkemize ilk olarak 2009-2010 sezonunda FC Cape Town takımından KDÇ Karabürkspor’a transfer olarak gelmişti. 2011-2012 sezonunda ise Fenerbahçe forması giymeye başlayan Emmanuel Emenike, 2013-2014 sezonunda Spartak Moskova’dan tekrar Fenerbahçe’ye, daha sonra Al Ain FC macerası, 2015-2016 sezonunda West Ham United’a kiralık giden ve nihayet ikinci sarı lacivertli sefer olarak gelen Nijeryalı, bu sezon Dick Advocaat yönetiminde yine tartışmalı bir isim oldu.

İlk olarak sezon başında sarı lacivertli formayı Dick Advocaat’tan almayı başaran, saha içi olarak fena bir performans göstermeyen Emmanuel Emenike, daha sonra kendisi için her zaman sorun haline gelen kaprislerine ve burnu büyük tavırlarına başlayınca, Hollandalı menajerden adeta kesik yedi.

Son olarak da basına yansıyan demecinde:

Fenerbahçe’de Tutsak Gibiyim!” diyen Nijeryalı, adeta Dick Advocaat’a ve sarı lacivertli camiaya kendisini oynatmadıkları için serzenişte bulundu.

Peki aslında neydi Emmanuel Emenike‘nin problemi?

Cevap: Kedi-Aslan Mizanseni

kedi aslanO meşhur görseli hepiniz biryerlerde görmüşsünüzdür. Sıradan bir kedi kendisini aynada ormanın kralı, fiyakalı bir aslan olarak görür.

Bu aslında bir hayat felsefesidir. Emmanuel Emenike de aynen bu durumdadır. Tamam yetenekli bir futbolcudur, kuvvetli bir santrafordur ama asla 1. sınıf bir golcü değildir. Hatta Fenerbahçe kadrosunda bulunan Mousa Sow ve Robin Van Persie gibi isimlerin ardından 3. belki iyi bir Fernandao’nun ardından da 4. santrafordur.

Sorun aslında tam budur.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.