PAYLAŞ

Bazı isimler vardır Onlar artık oynadıkları kulübün adı ile anılan birer efsane olmuşlardır. Takım Onlar için tutulmuş, maçlara Onlar için gidilmiş, çocuklara isimler Onlar için verilmiştir.

Bahsettiğimiz bu isimler bir takımda minimum 20 yılı deviren, O takımla özdeşleşen futbolculardır. Peki kimler midir bunlar? Buyrun hep birlikte hatırlayalım.

Steven Gerrard – 28 Yıl, LİVERPOOL

1980, Whiston İngiltere doğumlu büyük Liverpool kaptanı Steven Gerrard, kulübün kağısından içeriye 1988-89 sezonunda adım attı.

Kulüp tarihinin en önemli isimlerinden biri haline yıllarca oynadığı futbol ve kişiliği ile gelen Gerrard, adeta Liverpool idolü oldu.

Francesco Totti – 25 Yıl, ROMA

Roma deyince akla Francesco Totti, Francesco Totti deyince akla Roma gelir.

Tam 25 yıldır Roma formasını terleten “Roma Tanrısı” Francesco Totti, bu sezon Roma halkına veda etmeye hazırlanıyor.

Paolo Maldini – 25 Yıl, MİLAN

Milan kulübünde oynadığı yıllarda Avrupa’da kazanmadık kupa bırakmayan ve aynı zamanda İtalya milli takımının da sembol iismlerindne biri haline gelen Paolo Maldini, tam 25 yıl siyak kırmızılı formayı terletti.

Ryan Giggs – 24 Yıl, MANCHESTER UNİTED

Bu Galli adeta ömrünü bir İngiliz takımı olan Manchester United’a adadı.

92 sınıfı diye tabir edilen Beckham’lı, Scholes’lu, Neville Kardeşler’li, Butt’lı altyapı okulundan yetişen Ryan Giggs, tam 24 yıl “Kırmızı Şeytan” olarak sol ayağını konuşturdu.

Iker Casillas  – 25 Yıl, REAL MADRİD

O bir kaleci efsanesi. Gelmiş geçmiş en büyük file bekçilerinden biri.

Altyapısından yetiştiği İspanyol devi Real Madrid kalesini tam 25 yıl başarı ile koruyan Iker Casillas, kulüp tarihinin tartışmasız en büyük kalecisi ünvanını aldı.

Xavi – 24 Yıl, BARCELONA

İspanya milli takımının ve Barca’nın vazgeçilmez orta saha dinamosu Xavi, tam 24 yıl Katalan kulübünün forması ile yeşil sahalarda boy gösterdi.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.