PAYLAŞ

An itibariyle Monaco’da, UEFA Şampiyonlar Ligi grup kuraları çekilirken bir de “UEFA Avrupa’da Yılın Futbolcusu” ödülü de sahibini buldu. 

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale ve Antoine Griezmann’ın finale kaldığı bu nadide ödülü bu sene Portekiz’li yıldız Cristiano Ronaldo kariyerinde 2. kez kazanmış oldu.

Cristiano Ronaldo birçok futbol otoritesine göre de 2015-16 sezonunun her anlamda en iyisi idi. Biz de “UEFA Avrupa’da Yılın Futbolcusu” ödülünü kazanan Cristiano Ronaldo’nun 2015-16 sezonunda yaptıklarını hatırlamak ve bu ödülü nasıl kazandığını anlamlaştırmak istedik.

Şampiyonlar Ligi’nde 16 Gol

31 yaşındaki Portekiz’li süper yıldız Cristiano Ronaldo, bu sezon Real Madrid forması ile İspanya La Liga’yı belki kazanamadı ama UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu bir kez daha yaşamış oldu. Şampiyonlar Ligi finalinde Atletico Madrid’i geçip, kupaya uzanan Real Madrid kadorsunun en çönemli silahı olan Cristiano Ronaldo, 2015-16 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta forma giydi ve tam 16 gol atarken, 4 kez de takım arkadaşlarını gol ile buluşturmayı başardı.

La Liga’da 36 Maçta 35 Gol

Cristiano Ronaldo, 2015-16 sezonunda İspanya La Liga’da 36 maçta forma giyerken rakip filelere tam 35 gol bıraktı ve 11 kez de asist yapabikme özelliğini konuşturdu. Real Madrid forması ile şampiyonluğun kıyısından dönen ve Barcelona’ya kaptıran Cristano Ronaldo, La Liga’yı muazzam bir performans ile tamamladı.

Portekiz İle Avrupa Şampiyonluğu

Cristiano Ronaldo’nun bu yıl Antoine Griezmann ve Gareth Bale’i geçmesindeki esas sebep ise Euro 2016 Avrupa Şampiyonası’nda kaptanı olduğu Portekiz milli takımının kupayı kaldırması oldu. Cristiano Ronaldo liderliğindeki Portekiz Euro 2016 finalinde ev sahibi Fransa’yı uzatmalarda 1-0 geçerek kupayı müzesine götürmüş ve kaptan Cristiano, tam bir liderlik örneği sergilemişti.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.