PAYLAŞ

FIFA 17 sadece erkek futbolculara yönelik olarak derlenmiş bir futbol oyunu değildir aslında. EA Sports‘un efsane serisinin 17. versiyonunda kadın futbolunun önemli isimlerine de rastlamak tabiki mümkün olan bir gerçek.

Milyonlarca futbolseverin tutkunu olduğu bu oyunun en önemli rating e sahip kadın futbolcularından ilk 8 tanesini sizler için biraraya getirmek ve tanıtmak istedik.

8. Alexandra Popp – ALMANYA, 86 puan

25 yaşındaki Alman santrafor Alexanra Popp, fiziksel özellikleri kuvvetli, dribling yeteneği olan bir golcü.

7. Becky Sauerbrunn – ABD, 87 puan

31 yaşındaki Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı defans oyuncusu Becky Sauerbrunn, fizikalite anlamında güçlü bir isim.

6. Ada Stolsmo Hegerberg – NORVEÇ, 88 puan

21 yaşındaki Norveç’li genç yetenek Ada Stolsmo Hegerberg, dribling kabiliyeti olan önemli bir santrafor ve ödüllü bir isim.

5. Amandine Henry – FRANSA, 88 puan

26 yaşındaki Fransız ön libero Amandine Henry, tam anlamı ile komple bir futbolcu. Fransız oyuncu Defansif özelliklerinin yanında, pas ve şut kabiliyeti olan da bir isim.

4. Christine Sinclair – KANADA, 89 puan

33 yaşındaki deneyimli Kanada’lı santrafor Christine Sinclair, pas, şut ve dribling kabiliyeti yüksek, fiziği güçlü bir isim.

3. Marta – BREZİLYA, 89 puan

30 yaşındaki Brezilya’lı forvet oyuncusu Marta, son derece kabiliyetli, kendine has hareketleri olan, gole dönük bir oyuncu.

2. Megan Rapinoe – ABD, 91 puan

31 yaşındaki Amerika’lı sol kanat oyuncusu Megan Rapinoe, dribling kabiliyeti yüksek, atak sonlandırma becerisi fazla bir isim.

1. Carli Lloyd – ABD,92 puan

Kadın futbolunun son dönemlerindeki en büyük yıldızı 34 yaşındaki Amerika orta saha oyuncusu Carli Lloyd, FIFA 17’de en yüksek puanı alan isim oldu.

Liste

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.