PAYLAŞ

Futbol oyunu içinde barındırdığı birçok hikaye ile daha da sevilen ve güzelleşen bir spordur. Saha içinde olsun saha dışında olsun her daim anlatılası bir öykü yatar güzel oyun Futbol’da.

Bu hikayelere konu olan, bazen atılan güzel bir goldür bazen de saha dışından gelen nefis bir öykü. Örneğin aynı aileden gelen iki futbolcunun yıllarca birlikte oynaması, aynı tribünleri selamlaması ya da Futbol dünyası içerisinde ayrı formalarda olsalar bile benzer karakterleri taşımaları gibi.

Futkolik ekibi olarak bu derlememizde güzel oyun Futbol’un hem Dünya’da hem ülkemizde efsaneleşen kardeş isimlerini biraraya getirmeye çalıştık.

Gary – Phil NEVİLLE Kardeşler

Manchester United’ın 92 sınıfı diye tabir edilen jenerasyonunun iki önemli ismi Gary-Phil Neville kardeşler, İngiltere milli takımında da yıllarca top koşturmuşlardır.

 

Bobby – Jack CHARLTON Kardeşler

bobby

İngiliz futbolunun en önemli iki ismidir, Charlton kardeşler. Bu ikili İngiltere’nin hala anlata anlata bitiremedi 1966 Dünya Kupası şampiyonluğununun mimarlarıdır.

Michael – Brian LAUDRUP Kardeşler

laud

Futbol’un belki de en teknik en zarif iki kardeş ismidir, Brian – Michael LAUDRUP kardeşler. Yıllarca Danimarka’nın başarısı için birlikte ter döken ikili, 1992 Avrupa Şampiyonluğu’nun kazanılmasında da büyük pay sahibiydiler.

Frank – Ronald DE BOER Kardeşler

de boer

Özellikle 1990’lı yılların Hollanda milli takım kadrosunun vazgeçilmez iki ismiydi De Boer kardeşler. Defansın sigortası ikiliden Frank De Boer’i bir dönem Galatasaray forması ile de hatırlıyoruz.

Şota – Arçil ARVELADZE Kardeşler

şota

Ülkemize gelmiş en önemli yeteneklerdendir, Arveladze’ler. Gürcü kardeşler yıllarca Trabzonspor forması terletmiş, Arçil sakatlıklarla boğuşurken, Şota Arveladze efsaneleşen bir futbol ortaya koymuştur.

Anton – Rio FERDİNAND Kardeşler

antonn

Bir Manchester United efsanesi Rio ve Aston Villa’da yıllarca top koşturan Anton Ferdinand. İngiliz futbolunun güçlü fizik yapıları ile dikkat çeken defansif kardeşleridir, Ferdinand’lar.

Hamit – Halil ALTINTOP Kardeşler

hamitt

Türk milli takımının hemen hemen her yaş kategorisinde oynamış, Almanya kökenli kardeş isimleridir, Halil-Hamit Altıntop’lar.

Bülent – Mert KORKMAZ Kardeşler

korkmazlar

Galatasaray defansının efsaneleşen isimleri Bülent ve Mert Korkmaz kardeşler, yıllarca aynı takım için ter dökmüştür.

Yaya – Kolo TOURE Kardeşler

yayaa

Defansif yönleri oldukça kuvvetli ve bir o kadar da teknik olan Fildişi Sahilli Toure kardeşler, bir dönem Manchester City’de de birlikte oynamışlardır.

Jerome – Kevin-Prince BOATENG Kardeşler

kevv

Kardeş olsalar da biri Almanya biri Gana milli forması için ter döken iki kardeş Jerome ve Kevin-Prince Boateng, farklı farklı özellikleri ile Futbol tarihinin en özel kardeşlerinden olarak kabul edilirler.

 

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.