PAYLAŞ

Transfer’de adım adım sona doğru yaklaşıyoruz şu günler itibariyle. Son olarak Galatasaray’dan yepyeni bir transfer hamlesine tanık olduk. Sarı kırmızılılar, 30 yaşındaki Fildişi Sahil’li orta saha oyuncusu Cheick Tiote‘yi renklerine bağlamak üzere İstanbul’a getirdi.

Anderlecht’ten Newcastle United’a

1986 doğumlu Fildişi Sahil’li orta saha oyuncusu Cheick Tiote, 1.75 boyunda ve 76 kilo ağırlığında. Çok kısa bir süre Belçika’nın Anderlecht takımında forma giyen Tiote, 2007-2008 seoznunda Hollanda ligi ekiplerinden Roda’nın yolunu tuttu. Asıl çıkışını 2008-2009 sezonunda Twente’ye gidip yapan Tiote, burada geçirdiği 3 seoznda çıktığı 78 maçta 1 gol kaydetti ve bu maçların 44’ünde ilk 11’de sahaya çıktı.

2010-2011 seoznunda İngiltere Premier Ligi’nin yolunu tutan ve Newcastle United forması giymeye başlayan Cheick Tiote, burada tam 6 sezon kaldı. Newcastle United forması ile 6 sezonda çıktığı tam 153 maçta 1 gol kaydeden Tiote, bu maçların 141’inde ilk 11’de yer aldı.

Sert Bir Orta Saha

Hırsı, agresif yapısı, korkusuz tavırları ile Galatasaray orta sahasında değişik bir renk olabilecek bir iism olan Cheick Tiote, sertlik dozunu ayarlarda sarı kırmızılı takıma faydalı olabilir. Yıllarca Newcaste United forması giymesinin ve İngiltere Premier Ligi tecrübesinin getirdiği artı Spor Toto Süper Lig’e de yansıyabilir.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.