PAYLAŞ

Galatasaray’ın her konuda anlaşıp, renklerine bağlamak üzere olduğu 25 yaşındaki Portekiz’li ve eski Bursaspor’lu Josue, artık imza için gün sayıyor.

2014-2015 sezonunda kiralık olarak Portekiz’in Porto takımından Türkiye’ye gelen ve Bursaspor forması giymeye başlayan 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Josue, Galatasaray teknik patronu Jan Olde Riekerink’in de özellikle takımda görmek istediği bir isim. Orta sahanın hemen hemen her bölgesinde oynayabilecek yetenekteki Josue, daha çok santrafor arkası serbest pozisyonda oynuyor. Galatasaray’ın her yıl illa ki bir 10 numara bulmalıyız felsefesine aslında çok uygun bir oyuncu Josue.

Porto Alyapısının Ürünü

25 yaşındaki Portekiz’li oyuncu, futbol yaşantısının ilk adımlarını 1999 yılında Porto alt yapısında attı. Tam 10 yıl bu kulübün alt yapı jenerasyonlarında forma giyen Josue yine Porto A takımında kendisini göstermeye başladı. Josue’nin ilerleyen yıllardaki akibeti sürekli olarak başka bir takıma kiralık gitmesi oldu açıkçası. Josue’nin kiralık olarak gittiği takımlar arasında Covilha, Venlo, Bursaspor ve Braga gibi takımlar var.

Disiplinsiz Davranışları Var

Josue’nin kiralık geldiği takımlar arasında olan Bursaspor’da 56 maça çıktığını 9 kez gol sevinci yaşayıp, 9 kez de asist yaptığını görüyoruz. Ayrıca Timsah macerası içerisinde taraftarın sevdiği bir isim haline gelen Josue’nin teknik direktörler ile yıldızının pek barışmadığı da bir gerçek. 2014-2015 sezonunda Bursaspor’u çalıştıran deneyimli teknik adam Şenol Güneş’in ısrarı ile takım katılan Josue yine disiplinsiz davranışları nedeniyle Şenol Güneş’in isteği ile sezon içerisinde kadro dışı bırakılmıştı.

Kaliteli Bir Orta Saha

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından itibaren Portekiz’in Braga takımda kiralık olarak forma giymeye başlayan Josue, burada çıktığı 22 maçta 5 gol attı ve 4 kez de asist yaptı. Portekiz A milli takımında da 4 kez forma şansı bulan Josue, disiplinsiz davranışlarını kontrol altına alabilir, takımda sorun yaratmaz ise Galatasaray’a faydalı olabilir. Çünkü orta sahanın yetenekli oyuncularından biri olan Josue, Selçuk İnan, Wesley Schneider gibi yıldızlarla uyumu kolay olabilecek bir isim. Gerektiğinde 10 numara gerektiğinde defansa yardımcı bir orta saha gibi de oynayabilen 25 yaşındaki Portekiz’li, oyunun kilitlendiği anlarda sahneye çıkıp, ara pasları ve spektaküler hareketleri ile rakip defansı zorlayabilecek hamleleri yapabilme lüksüne sahip.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.