PAYLAŞ

İtalya Ligi Seri A‘da Juventus’un ve İtalya milli takımının kaptanı ve gelmiş geçmiş en büyük file bekçilerinden biri olan Gianluigi Buffon, bu haftasonu Juve’nin kaybettiği Inter maçında ligde bir kez daha forma giyerek tüm zamanların Seri A’da en çok maçta forma giyen 4. oyuncusu ünvanını aldı.

Gianluigi Buffon şu an itibariyle İtalya Seri A’da 593 kez forma giymiş bir oyuncu oldu. Gianluigi Buffon böylece Seri A’da 592 kez sahaya çıkan efsane kalecilerden Gianluca Pagliuca’yı geçerek 4. basamağa yükseldi.

Yukarıdaki BleacherReportUK grafiğinden hareketle İtalya Seri A’da bugüne kadar en çok forma giyen 5 oyuncuyu sizlere hatırlatmak istedik.

5. Gianluca Pagliuca

İtalya Seri A’da Blogna, Sampdoria, Inter ve Ascoli formalarını giyen İtalya Milli takımı file bekçilerinden Gianluca Pagliuca, listenin 5. basamağında.

4. Gianluigi Buffon

Bu haftasonu forma giydiği Inter maçı ile listede 4. sırada yer almayı başaran Gianluigi Buffon, 593 kez Seri A’da kalesini korudu.

Şu ana kadar 163 kez İtalya A milli takımının kalesini koruyan ve kaptanlığını yapan Gianluigi Buffon, daha çok rekorlara aday.

3. Francesco Totti

Kariyerinde Roma’dan başka hiçbir kulüp forması giymeyen Francesco Totti, şu an Seri A’da 602 kez takımının formasını terletip, 3. basamakta yer almakta.

Roma efsanesi Totti’nin önünde bu sezon forma giyeceği daha çok maç var.

2. Javier Zanetti

Arjantin’li orta saha futbolcusu Javier Zanetti, 1995-96 sezonunda geldiği Inter ve İtalya Seri A’da 2014-15 sezonuna kadar tam 612 maçta forma giyerek erişilmesi zor bir rekorun sahibi oldu.

1. Paolo Maldini

Ve bir İtalya milli takım fenomeni, Paolo Maldini.

1985-86 yılında Milan altyapısından A takıma çıkıp tam 647 maç Seri A’da sahaya çıkmayı başaran 2009-2010 sezonuna kadar takımın kaptanlığını  yapan Paolo Maldini, ayrıca 128 kez de İtalya A milli takımının formasını giydi.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.