PAYLAŞ

Transfer’in son anlarında yine en büyük bombalar geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş‘tan geldi. 30 Ağustos gündemi itibariyle eski futbolcusu Atınç Nukan’ı ve geçtiğimiz sezon Leicester City ile İngiltere Premier Lig şampiyonluğu yaşayan Türk asıllı İsviçre’li orta saha oyuncusu Gökhan İnler‘i kadrosuna katan Beşiktaş, önemli takviyeler yapmış oldu.

32 yaşında 1.83 boyundaki İsviçre’li orta saha oyuncusu Gökhan İnler, futbola ilk adımları 1992 yılında FC Olten takımının altyapısında attı. 2000’li yılların başlarında Basel’e giden ve kendisini burada kanıtlayan İnler, sırasıyla FC Aarau, FC Zürih, Udinese, Napoli ve son olarak da Leicester City’de forma giydi.

Uluslararası Tecrübesi Var

GTökhan İnler, Napoli, Udinese, Leicester City gibi takımların formasını giymekle kalmadı aynı zamanda uluslararası platformlarda da İsviçre A milli forması ile birçok maçta görev aldı. Beşiktaş’a bu anlamda deneyimi ile çok şey katacaktır.

Ceza Sahası Dışı’nda Avlar

Aşağıdaki Gökhan İnler videosunda da izleyebileceğiniz gibi İsviçreli futbolcu tam bir ceza sahası dışı golcüsü. İki ayağı ile de kaleyi uzaklardan yoklayabilme özelliği olan Gökhan İnler, Spor Toto Süper Lİg’de ceza sahası dışından çok can yakacak gibi.

Her İki Kanatta da Oynayabilir

İki ayağını da kullanabilme özelliği olan Gökhan İnler, daha çok orta sahanın orta bölümünde forma giymesine karşın, Beşiktaş’ta ileri üçlünün solunda ve sağında da görev yapabilir.

Takım Oyuncusudur

Gökhan İnler’in bugune kadar en dikkat çekici özelliklerinden biri de tam bir takım oyuncusu oluşu.

Şenol Güneş’in aradığı en önemli özelliklerden biri olan takım oyuncusu olma özelliği Gökhan İnler’de fazlası ile mevcut.

Türk Futbolu’nu Bilen Bir İsimdir

Hem İsviçre hem de Türk uyruklu bir futbolcu olan Gökhan İnler, bu anlamdaki avantajını ülkemizde de kullanacaktır.

Türk futbolunu ve futbol yapısını yakından takip eden İnler, Beşiktaş’ın atmosferine kısa zamanda adapte olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.