PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’de 5. hafta nesefler tutulacak ve tüm futbolseverler müthiş Beşiktaş-Galatasaray derbisine odaklanacak.

Kimbilir hangi isimler sahne alacak bu muhteşem atmosferde? Hangi futbolcular şaşırtıcı performansları ile b,z futbolseverler etkileyecek? Bu soruların cevaplarını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Daha önce bu maçları oynamış, hem Beşiktaş’ın hem de Galatasaray formasını terletmiş isimler de var kuşkusuz derbi tarihinde. Peki bu isimleri hatırlamaya ne dersiniz şimdi?

Burak Yılmaz

Aslında 4 büyük takımın formasını da terleten Burak Yılmaz, bu kariyerine Beşiktaş forması giyerek başladı. Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan sonra Çin’e gitmeden önce Türkiye’de son durak olarak Galatasaray forması giyen “Gol Kralı” Burak Yılmaz, çıtayı sarı kırmızılı forma ile yükseltti.

Okan Buruk

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonu kadrosunda yer alan efsane isimlerden Okan Buruk, Yurtdışında Inter forması giydikten sonra Türkiye’ye geri döndü ve kariyerinin sonlarında da Beşiktaş forması terletti.

Emre Aşık

3 büyüklerde forma giyen futbolculardan Emre Aşık, bu anlamdaki kariyerine genç yaşlarda Fenerbahçe forması ile başlar. Daha sonra Galatasaray’ın kült defans oyuncularından biri olan Emre Aşık, kariyerinin olgun dönemlerinde de Beşiktaş forması giyer.

Sergen Yalçın

4 büyük takımımızın formasını terleten başka bir isim de Sergen Yalçın.

Aslında tabiki de bir Beşiktaş efsanesi olan Sergen Yalçın, siyah beyazlı kulüpte sayısız kupa kazanmıştır. Mircea Lucescu yönetimindeki Galatasaray’da bir dönem forma giyen Sergen Yalçın, burada da başarılı bir performans sergilemiştir.

Adrian Ilie

Galatasaray’a 90’lı yılların sonlarına doğru gelen, O dönemki Rumen akımının bir temsilcisi olan Adrian Ilie, daha sonra kısa bir süre de siyah beyazlı camianın formasını giymiştir.

Saffet Sancaklı

Futbol kariyerinin ilk yıllarında Beşiktaş forması giyen ama daha sonra esas olarak Galtasaray forması ile anılan Saffet Sancaklı, Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük santraforlardan biridir.

Siz de daha önce hem Beşiktaş hem de Galatasaray forması giyen isimlerden aklınıza gelen futbolcuları bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.