PAYLAŞ

Futbol dünyasının spektaküler, fenomen, akıllara yer eden, kısacası efsane olarak adlandırılan isimlerini sizlere hatırlatmaya devam ediyor ve bu anlamdakiyazılarımızı bütün hızı ile sürdürüyoruz.

Daha önce İtalya, Danimarka, Almanya, Brezilya, İspanya, İngiltere, Arjantin, Hollanda gibi futbol dünyasının en gözde ülkelerinin milli efsanelerini bir bir hatırlamış, Çizme’nin Efsane Kralları’nı, Tango’nun Unutulmaz Mimarları’nı, Portakal Renkli Sanatçıları, Alman Panzerleri’ni, Futbol Üstadı Sambacılar’ı, Vikingler’i, Meşin Yuvarlak Mucidi İngilizler’i, Çizme’nin Kralları’nı, Efsane Matadorlar’ı, Horozlar’ı ve Karpatlar’ın Top Cambazları’nı tekrar hatırlayıp, futbol hafızalarımızı olabildiğince güncellemiştik.

Şimdi de sıra, İsveç yani bir başka adı ile Mavi-Sarılar’ın bir diğer deyim ile Viking Savaşçıları’nın gelmiş geçmiş en değerli yeteneklerini hatırlamaya ve siz Futkolik okurlarına hatırlatmaya geldi.

İşte Mavi-Sarılar‘ın unutulmaz yıldızlarının golleri ve enfes hareketleri …

İsveç’in özellikle 1994 Dünya Kupası‘nda yaptıklarının neden bir futbol raslantısı olmadığını bu listemiz ile daha iyi anlayabileceksiniz.

Ayrıca İsveç Futbolu’nun yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük isim olan Zlatan “Ibra” Ibrahimovic‘e de tekrar hayranlık duyacaksınız.

Önce 1994 Dünya Kupası‘ndan bir İsveç hafızası tazeleyelim …

Zlatan Ibrahimovic

Thomas Brolin

Kennet Andersson

Ola Toivonen

Björn Nordquist

Johan Elmander

Tobias Linderoth

Henrik Larsson

Fredrik Ljungberg

Thomas Ravelli

Olof Mellberg

Martin Dahlin

Joachim Björklund

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.