PAYLAŞ

Türkiye liglerinden, oynadıkları futboldan çok, adlarının sürekli tekrarlanması ya da kendilerine has tavırları ile hatırladığımız, belki de hafızalarımıza böyle yer eden bazı isimler vardır.

Bu oyuncular aslında yetenekleri olmasına rağmen, ön plana bambaşka özellikleri çıkmıştır yıllarca.

İşte Türkiye liglerinden oynadıkları futbol ile değil de, yıllar sonra bile ” Aa evet bir Hayrettin vardı” dedirten yani adları herhangi bir sohbette geçtiğinde hatırladığımız çok özel 7 futbolcu;

İsmail Köybaşı

Beşiktaş’ın sol kanadında yıllarca forma giyen zaman zaman iyi işler yapsa da bir türlü futbolu ile anımsanmayan, hatta bestelere konu olan İsmail Köybaşı, bu sezon Fenerbahçe forması giyiyor.

Hasan Ali Kaldırım

Fenerbahçe’ye geldiği tarihten bu yana büyük aşama kaydeden hatta sol bek pozisyonunun değişmez ismi olmayı başaran Hasan Ali Kaldırım, maç boyunca yaptıkları le hatırlanır mı? bilinmez.

Mustafa Sarp

Bir dönem Galatasaray orta sahasında da forma giyen, topa sert, rakibi yıldıran bir isim olan Mustafa Sarp, halen “Mustafa Sarp stili ön libero” tabiri ile anılmaktadır.

Ali Eren

Beşiktaş’ta yıllarca sağ bek pozisyonunda forma giyen, forması için kanının son damlasına kadar savaşan Ali Eren, enteresan hareketleri ile de hafızalarda hep yer tutacak bir isim olmuştur.

Hayrettin Demirbaş

Hayrettin yapma! Daha kadroları saymadım.

Galatasaray’da Zoran Simovic’in yedeği olarak yıllar geçiren, daha sonra kaleyi devralan, çok da iyi bir kaleci olan Hayrettin Demirbaş, zaman zaman öyle goller yerdi ki, kalede sinek mi avlıyor? ne yapıyor? anlayamazdınız.

Ahmet İlhan Özek

İşte şair ruhlu bir futbolcu ismi.

Spor Toto Süper Lig’de Çaykur Rizespor forması giyen Ahmet İlhan Özel, süreti ve rakibi yıldıran koşuları ile tanınır. Ancak gel gelelim şairane bir isme sahiptir ve hep böyle hatırlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.