PAYLAŞ

Futbol’un hafızaların derinlerine kazınan, dillere pelesenk olan kısacası efsanevi simalarını sizlere hatırlatmaya devam ediyor ve bu anlamdaki spektaküler içeriklerimizi tüm hızı ile sürdürüyoruz.

Daha önce de İtalya, Almanya, Brezilya, İspanya, İngiltere, Arjantin, Hollanda, Danimarka gibi köklü ve büyük futbol ülkelerinin efsane isimlerini hatırlamış, Çizme’nin Kralları’nı, Tango’nun Mimarları’nı, Unutulmaz Vikingler’i, Portakal Renkli Sanatçıları, Alman Panzereleri’ni, Sambacılar’ı, Mucid İngilizler’i, Çizme’nin Kralları’nı, Efsane Matadorlar’ı, Futbol Üstadı Horozlar’ı tekrar hatırlayıp, futbol hafızalarımızı birlikte tazelemiştik.

Şimdi de sıra Romen futbolunun gelmiş geçmiş en özel yeteneklerini hatırlamaya ve siz Futkolik okurlarına hatırlatmaya geldi.

Romenler‘in en unutulmaz yıldızlarının ve özellikle de bir dönem ülkemizde de Galatasaray forması ile boy gösteren Karpatların Maradonası lakaplı Gheorghe Hagi‘nin gollerini ve enfes hareketlerini izlerken hayranlık duyacak, Romen yeteneklerin özellikle 94 Amerika Dünya Kupası’nda gösterdiği enfes başarı nın tesadüfi olmadığını daha net anlayabileceksiniz.

Önce unutulmaz 94 Amerika Dünya Kupası‘ndan bir Romanya pasajı sunalım …

Gheorghe Hagi

Dan Petrescu

Gheorghe Popescu

Ilie Dumitrescu

Adrian Ilie

Adrian Mutu

Marius Lacatus

Florin Raducioiu

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.