PAYLAŞ

Bazı efsane kulüpler vardır O kulüpler asla aldıkları kupa, kazandıkları şampiyonluklar veya Avrupa’nın zirvesine kaç kez çıktıkları ile anılmazlar. O kulüpler her daim taraftarı olan, kendi futbol kültürünü dünyaya haykıran, kült kulüplerdir.

İşte bu kulüplerden biri de İngiliz futbolunun köklü kulübü Tottenham Hotspur‘dur.

Özellikle 90‘lı yıllardan bugüne gelinceye kadar Tottenham Hotspur forması giymiş ve dünya futbol vitrininde bir anda parlamış yıldızlar bunlar.

David Ginola

Tottenham Hotspur futbol tarihinin belki de gelmiş geçmiş en yetenekli, en karizmatik en kült oyuncusudur Fransız kanat oyuncusu David Ginola.

Her ne kadar Tottenham Hotspur, David Ginola’lı yıllarda 15., 11. ve 10. sıraları alsa da bu basamaklar, kült şahsiyetin karizmasından birşey götürmedi.

Harry Kane

Halen Tottenham Hotspur’un en değerli oyuncusu konumundaki Harry Kane, İngiltere A milli futbol takımının da en büyük gözdelerinden biri.

Luka Modric

Hırvat orta saha yıldızı Luka Modric, kariyeri Tottenham Hotspur’da parlayan ve daha sonra Real Madrid’te izlediğimiz bir isim.

Glemiş geçmiş en büyük Tottenham Hotspur orta sahalarından biridir, Luka Modric.

Gareth Bale

An itibariyle Real Madrid’in Galler A milli takımının ve dnya futbolunun en büyük solaklarındna biri olan Gareth Bale’in Tottenham Hotspur’daki hem fiziksel hem de futbol karakteri olarak gelişimi muazzamdı.

Robbie Kane

Dünya futbolunun en şahsiyetli santraforlarından biri olan Robbie Kane, ülkemizde Trabzonspor için Fatih Tekke ne ise Tottenham Hotspur için kendisi O’dur.

Tedy Sheringham

Tottenham Hotspur’un en önemli santraforlarındna biri olan Tedy Sheringham, kariyerindeki sıçramayı burada yapmış ve daha sonra Manchester United kadrosuna katılıp, 1999-2000 sezonunda Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu’na koşmuştur.

Derleme

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.