PAYLAŞ
Görsel: Pixabay
monaco

Transfer sezonunun en çok konuşulan isimlerinden bir tanesi şüphesiz, geçtiğimiz yıl Monaco forması altında muazzam işlere imza atan Fransız asıllı futbolcu Kylian Mbappe.

Şu anda sadece 18 yaşını doldurmuş olan bu özel yetenek, çoğu futbolseverin de geçtiğimiz günlerde duyduğu Üzere Real Madrid’in kıskacı altında.

Şöyle ki Fransız yetenek ile ilgili geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Real Madrid’in 180 milyon euro luk teklifi, halen tüm spor basınında konuşulan bir haber. Ancak haberin içeriğinde Mbappe’nin bu teklifi kabul eden Monaco yönetimi ile söz kestiği ve Real Madrid’e imza attığı yönünde idi.

Bu haberin doğru olmadığını, yani kısacası henüz Monaco ile Real Madrid arasında bir anlaşma olmadığını açıklamak ise an itibari ile Monaco ikinci başkanı Vadim Vasilyev’e düştü.

Sporx.com‘da da yer alan habere göre Vasilyev, Mbappe için Real Madrid kulübü ile yapılan bir anlaşma olmadığını net bir dille ifade etti.

Tabi ki gelecekte neler olur bilinmez ancak Fransız oyuncunun astronomik rakamlara ileride de olsa imza atacağı kesin.

Özel Bir Yetenek

Şimdi gelin transfer piyasasını kasıp, kavuran, yeteneği ile tüm otoritelerin şapka çıkardığı Kylian Mbappe’ye yakından bakalım …

20 Aralık 1988 doğumlu Fransız oyuncu, Monaco U19 takımından 2015-2016 sezonunda as takıma çıktı. Henüz 18 yaşında tüm furbolseverleri kendisine hayran bırakan Mbappe, geçtiğimiz yıl en büyük çıkışını gerçekleştirdi.

Monaco forması altında 58 resmi maça çıkan Fransız oyuncu, 27 kez rakip ağları havalandırırken, 16 kez de asist yapma başarısını gösterdi.

Geçtiğimiz sezon özellikle UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 9 resmi maçta 6 gol kaydedip, Monaco’yu Yarı Final’e kadar taşıyan genç Fransız’ın enfes gollerini birlikte izleyelim …

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.