PAYLAŞ
Görsel: Flickr

İngiltere A Milli takımında boy gösterdiğinde yaşı henüz 17 idi.

Güçlü, kuvvetli yapısı, teknik kapasitesinin yüksekliği ve gol vuruşlarındaki yeteneği ile bir anda İngiltere medyası başta olmak üzere tüm Dünya basınının ilgi odağı haline gelmişti.

Futbol’a da 2001 yılında doğduğu şehir Liverpool’un mavi tarafı Everton’da “merhaba” demişti bu genç adam.

Evet, Wayne Rooney‘den bahsediyoruz.

200. Gol

Bleacher Report

Everton’da start verdiği profesyonel futbol kariyerine daha sonra 2004 yılında Manchester United’a transfer olarak devam eden Wayne Rooney, Kırmızı Şeytanlar’da çıktığı tam 559 resmi maçta 253 kez rakip ağları havalandırmayı ve kendi takım arkadaşlarını da 145 kez gol ile buluşturmayı başarmıştır.

Wayne Rooney ayrıca İngiltere A Milli takımının formasını da 2003 yılının şubat yaından itibaren terletmeye başlamış, milli forma ile çıktığı 119 maçta da rakip ağları tam 53 defa sarsmayı bilmiştir.

Wayne Rooney uzun yıllar top koşturduğu Manchester United ile bu sezon yollarını ayırıp, bilindiği üzere eski takımı ve ilk göz ağrısı Everton’a geri dönmüştü. Everton forması altında son olarak Manchester City filelerini havalandıran Wayne Rooney, İngiltere Premier Lig tarihindeki 200. golüne de imza atmış oldu.

İngiltere Premier Lig tarihinde Wayne Rooney’den önce bu rakama ulaşabilen tek bir isim bile yok. Wayne Rooney 200 gol atmasının yanı sıra 100 asist barajını da geçen müthiş bir yetenek.

Bakalım henüz 31 yaşında olan süper yetenek, İngiltere Premier Lig tarihinde daha hangi rekorlara imza atacak? Bekleyip, göreceğiz …

Bilgi

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.