PAYLAŞ

Futbol içinde bambaşka dinamikler vardır ki bu dinamikler futbolu insanların çok daha fazla sevmesi anlamını taşır.

Örneğin popüler bir futbolcunun saç stili, arabası, söylediği bir söz, gol sevinci, çalım tekniği, giydiği herhangi sıradan bir t-shirt veya kullandığı parfüm…

Hatta bazen bu popülerlik içerisine futbolcuların sevgilileri bile girebiliyor, trendler onların üzerinden bile yürüyebiliyor. Tüm bunlar bir anda futbolsever kitlenin hatta futbola ilgisi olmayan ancak magazinsel yöne ilgili kimselerin bile dikkatini çekiyor ve bir bakıyorsunuz çok basit görünen bu tip şeyler tüm dünyayı saran bir trend haline gelmiş oluyor.

Cristiano Ronaldo Saçı

Cristiano Ronaldo şu anda gençlerin en gözde sporcusu konumunda.

Her yaptığı trend olan süper yıldızın yıllardır kullandığı saç stili, birçok genç futbolsever için de örnek alınası bir tarz olup, kullanılmakta.

Q7 Trivela’sı

Çoğu genç futbolsever Ricardo Quaresma’nın “Trivela” vuruşunu denemeye çalışıyor.

Tabiki çoğunun başarılı olduğu söylenemez. Çünkü Q7’nin kendine has bir beceri isteyen, ayağının dışı ile topa istediği yönü verebilen bu vuruşunu yapmak, öyle sanıldığı gibi kolay değil.

Cruyff Çalımı

Futbol’un en dahi futbolcularından biri olan Johan Cruyyf’un kendine has dönerek yaptığı muhteşem çalımı çok eski yıllardan bugüne her genç futbolsever tarafından denenmekte, halen geçerliliğini korumakta.

Tanju Plasesi

Türk Futbolu’nun “Go”l deyince akla ilk gelen ismi olan Tanju Çolak’ın sağ ayak içi plasesi unutulmazlar arasındadır.

Özellikle ceza sahasının sol çarprazından sağ ayak içi ile uzak doksana yaptığı muhteşem plase ile avladığı kaleci sayısı son derece fazladır “Kral” Tanju Çolak’ın.

İlhan Mansız Saçı

Özellikle 2000’li yılların başlarında Samsunspor’dan Beşiktaş’a transfer olduğunda kullandığı yana taranmış saç stili ile o dönem birçok genç futbolsever için stil ikonu olmuş bir futbolcu olan İlhan Mansız, futbol dünyasının trend yaratan isimleri arasındadır.

David – Victoria Beckham’lar

Daha önce de söylediğimiz gibi bazen futbolcuların kendileri gibi popüler olan eşleri de trend haline gelebiliyor.

Kendisi zaten futbol dünyasının stil ikonu olan David Beckham ve Spice Girls’ten hatırladığımız eşi Victoria Beckham uzun yıllar magazin basınını meşgul eden ikililerin başında geliyordu.

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.