PAYLAŞ

Futbol’un asla sadece futbol sahası ve futbol topu ile ilgili olmadığını daha önce birçok kez belirtmeye çalışmış, bu anlamda yazılar da yazmıştık. Zaten hem güzel bir spor kitabı hem de futbol literatürüne giren özlü bir sözdür O;

Futbol, asla sadece futbol değildir

Simon Cuper

Bu anlamda futbol dünyasının içinde yer alan kimliklerden de birkaç yazıda bir bahsetmek, Onlara dair keyifli anekdotlar paylaşmak istiyoruz.

An itibariyle Manchester United’ın Belçikalı orta saha oyuncusu Marouaone Fellaini’yi görünce aklımıza bizim de derlediğimiz iki adet nefis yazımız geldi ve bunları sizinle tekrar paylaşmak istedik.

Marouane Fellaini oldukça entersan bir saç stili ile poz vermiş, tüm dünya spor basınının bir anda ilgisi haline gelmişti.

Yukarıdaki bu resme istinaden biz de daha önce yazdığımız – Faal Futbolcular Arasında Saç Stili İle Ünlü 7 İsim – ve – Enteresan Stilleri İle Hatırladığımız 7 Futbolcu – adlı yazılarımızdan küçük alıntılar yapmak istedik.

İlk alıntımız

Şimdi gelelim günümüz itibariyle sahada saçıyla oynamadık, stilini değiştirmedik gün bırakmayan aktif futbolcu kardeşlerimize…

Ricardo Quaresma – Portekiz

Beşiktaş’ın ve Portekiz’in asi çocuğu Ricardo “Q7” Quaresma, son dönemde saç stili olayını öyle abarttı ki hemen hemen her maça bambaşka bir saç stili ile çıkar oldu.

Hatta futbolseverler her maç öncesi Q7’yi görünce saç stili hakkında “Yine ne yapmış?” sorusunu sormadktan kendilerini alamıyorlar.

Neymar – Brezilya

Brezilya’nın ve Barcelona’nın olağanüstü yetenekli forveti Neymar, yeşil sahalardaki hünerlerinin yanında saç stillerini sık sık değiştirmesi ile de ünlü.

Lionel Messi – Arjantin

Arjantin’in ve Barca’nın en büyük yeteneği Lionel Messi’de saç stili ile konuşulan futbolcular arasına katıldı desek yanlış olmaz.

Lionel Messi’nin civciv sarısı saçları, bakalım bu sezon kendisine upurlu gelecek mi?

David Luiz – Brezilya

Brezilya’lı stoper David Luiz, PSG macerasından sonra bu sezon başında yine eski göz ağrısı Chelsea’ye geri döndü.

Tabiki bu geri dönüş en çok Londra’da yer alan ve perma yapabilen berberlere yaradı.

 

ve bir diğer yazımızdan yaptığımız alıntımız;

Yeşil sahada oynanan ve milyonlarca izleyicisi olan, güzel oyun Futbol’u, daha da renklendiren bazı karikatür malzemesi konular da vardır.

Bazen bir futbolcunun enteresan saç modeli, bazen üzerine çalışılmış sakal-bıyık tarzı, bazen de renkli aksesauarları. Tüm bu karikatürize öğeler futbolu çok daha ilginç ve seyredilebilir kılan özelliklerdir.

Enteresan stilleri, futbol sohbetlerine, kara kalem çizimlerine ve  çeşitli magazin programların konu olan, Futbol Dünyası’nın nevi şahsına münhasır karakterlerinden oluşturduğumuz bu listemizi seveceğinizi umuyoruz.

Ruud Gullit

90’lı yılların Milan’ı deyince akla gelen en önemli oyunculardan biridir, Hollandalı yıldız, Ruud Gullit.

Örgülü saçları, bıyığı ve saha içinde yaptıkları ile tam anlamıyla tarz bir futbolcuydu kendisi.

valdeerammaa

Carlos Valderrama

Futbol dünyasında saç deyince akla gelen belki de ilk isimdir Kolombiyalı yıldız, Carlos Valderrama.

Bonus kafa diye tabir ettiğimiz saç stili ile özellikle İtalya 90 Dünya Kupası’nda yıldızlaşan Kolombiyalı futbolun karikatürize karakterlerinin başlında yer alır.

xavierrr

Abel Xavier

Bir dönem Galatasaray forması da giyen Portekizli futbolcu Abel Xavier, boyaya batırılmış saçları ve sakalları ile her daim oynadığı futbolun önünde bir ilgi görmüştür.

davidss

Edgar Davids

Hollandalı milli futbolcuyu saç stili kadar, her maç taktığı özel gözlüğü de farklı kılar.

Oynadığı dönem itibariyle, çoğu futbolcu ve futbolcu adayı gençler, Davids’in gözlüğünden bulabilmek için uğraş verirlerdi.

tariboo

Taribo West

Örgülü saç stili ile dikkatleri her daim üzerine çeken Taribo West, özellikle Amerika 94 Dünya Kupası’nda Nijerya forması ile sergilediği futbol ile futbolseverleri etkilemeyi başarmıştır.

Taribo West, adeta Nijerya’nın milli renklerini yansıtan saç rengi ile de adından hep söz ettirmiştir.

lalas

Alexi Lalas

Amerika milli futbol takımının tarzı ile dikkat çeken bir ismidir, Alexi Lalas.

O’ndan bahsedince herkesin aklına, uzun, kızıl keçi sakalı ve kızıl saçları gelir.

breitt

Paul Breitner

Almanların en büyük futbolcularından biri olan Paul Breitner, gür saçları ve sakalları ile, adeta bir kurdu andırıyordu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.