PAYLAŞ

Futbol, her yönüyle eşi benzeri olmayan, tüm bir ulusu bir araya getirebilen, sevinci ve hüznü içinde barındırabilen, tutku dolu bir oyundur.

Dünya’nın en çok takip edilen ve en sevilen sporlarının başında gelen Futbol, her dönem yenilenen, tazeliğini her mevsim koruyan bir Aşk’tır adeta.

Peki, Futbol, bu denli takipçiye nasıl ulaşıyor? Milyonların Futbol’u bu kadar sevmesinin sayısız nedenleri hangileridir? Gelin birkaç maddelik listemizde konuya sıcak ve eğlenceli bir yaklaşım sunalım.

 

Belirli Bir Sebebi Yoktur

Evet, futbolu ya seversiniz ya da seversiniz! Bunun özel bir nedeni yoktur. Neden futbolu seviyorsun da denmez, neden sevmiyorsun da!

Stadyuma gidersiniz, televizyon karşısına geçersiniz, radyoya yapışırsınız, forma alırsınız, totem yaparsınız, gol oldu mu zıplarsınız, kısacası seversiniz bu oyunu…

Futbol Harika Bir Takım Oyunudur

Bireysel sporlar haricinde bir ekip olarak yapılan sporlar arasında Futbol, benzerlerinden ayrılır. Nedeni de şudur;

Futbol’da çarkın işlemesi için her bireyin bir değer yaratması gerekir. Bu da total olarak başarının altın anahtarıdır. Tıpkı iş dünyasında takım çalışmasından gelen başarıda olduğu gibi.

Az Skor Vardır Ama Anlamlıdır

Amerikalılar “Soccer” dedikleri futbolu basketbol, Amerikan futbolu, beyzbol gibi sporlara nazaran az skorlu olduğu için pek tutmazlar.

Ancak anlamadıkları bir şey vardır. O da; Futbol’un sadece skor oyunu olmadığı, işin içinde bambaşka lezzetler barındığıdır.

En Kolay Kafaya Alma Mevzusudur

Arkadaşlar arasında birbirini en rahat kızdırma yolu futboldan geçer. Bunu herkes bilmektedir. Durum bu olunca da, Örneğin; Galatasaraylı bir arkadaşınız Fenerbahçe 3 yemişse, sizi bir sonraki maça kadar dilinden düşürmez.

İnsanları Bir Araya Getirmeye Yarar

Futbol’un birleştirici bir yanı vardır. Ulusal birlikteliğin yanı sıra, küsleri barıştıran, yıllardır bir araya gelmeyen insanları bir araya getirebilen, cebinde 5 kuruş parası bile olmayan bir insanı sadece tuttuğu takım galip geldiği için dünyanın en mutlu insanı yapabilen, dünya insanına elde edilen ekonomik değer ile yardım edebilme gücüne sahip, enfes bir oyundur, Futbol.

Futbol, Mahallede Bile En Kolay Oynanabilen Oyunlardan Biridir

Sadece iki taş, bir plastik top ve ele avuca sığmaz haşarı arkadaşlar.

Futbol oynamak için bunlardan başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız. İşte Futbol’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik budur. Çünkü Futbol bir Tutkudur!

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.