PAYLAŞ

Takımlarımızın yeni sezon hazırlıkları tam gaz devam ederken, Galatasaray camiasında yeni sezon formaları heyecanı vardı. Sarı kırmızılılar 2016-17 sezonunda giyecekleri formaları taraftarlarına ve basına tanıttılar.

Selçuk İnan’ın başrolü oynadığı bu tanıtımlarda, tüm takım yeni sezon formaları ile poz verdi. Özellikle 4. yıldız vurgusuna dikkat çekilen 2016-17 sezonu Galatasaray formaları tanıtım filmini izlemeye ne dersiniz?

Bu vesileyle Galatasaray camiasının unutamadığı bazı formaları, kısa anekdotları ile hatırlatmak istedik.

Fatih Terim’li Telefunken’li Forma

Fatih terim

Telefunken reklamlı formayı hangi efsaneler giymedi ki. Fatih Terim’den Mustafa Denizli’ye, Raşit Çetiner’e kadar Türk futbolunun en önemli duayen isimleri terletti bu efsane formayı.

UEFA Kupası Alan Forma

Galatasaray’ın 2000 yılı efsane kadrosunun UEFA Kupası finalinde giydiği Marshall reklamlı, unutulmaz beyaz forma, Türk futbolseverlerin hafızalarına kazınan bir formadır.

Jardel’li Telsim’li Forma

Galatasaray’ın Jardel’li kadrosunu hatırlatan 2000’li yılların başlarında giydiği, Telsim reklamlı çubuklu forması, unutulmazlar arasındadır.

Show Tv’li Forma

Galatasaray’ın 90’lı yılları gözümüzün önüne getiren Show Tv reklamlı unutulmaz forması hala hafızalarımızda. Tugay’lı, Hakan şükür’lü, Falco’lu, Stumpf’lu, Suat’lı, Uğur’lu kadro Galatasaray tarihinin en önemli kadrolarından biridir.

Ve

Unutulmaz Parçalı Forma

Galatasaray deyince ilk akla gelen isimlerin başında kuşkusuz Türk Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük golcülerinden Metin Oktay gelir.

Metin Oktay dönemini yansıtan en güzel forma ise sarı kırmızılı camia için ayrı bir yer tutan parçalı formadır.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.