PAYLAŞ

Türk Futbolu ve milli takımımız için önemli yeteneklerden biri olan 1994, Muğla doğumlu Salih Uçan, Futbol’a 2004 yılında Marmaris Belediye Gençlikspor’da ilk küçük adımlarını atarken, 2008 yılından sonra İzmir’de, Bucaspor altyapısında filizlenmiştir.

Kısa sürede kendini gösteren ve 2012-13 sezonunda Fenerbahçe’ye imza atan Salih Uçan, orta sahadaki becerisi yüksek futbolu, yaşından beklenenden çok daha fazla olgunluktaki hareketleri ile kısa sürede sarı lacivertli camianın da sevgisini kazadı. 2014-2015 sezonunda 3.5 milyon euro karşılığında İtalya’nın en köklü kulüplerinden Roma’ya kiralık olarak gitti.

Yaklaşık 2 sezondur Roma forması giyen ve zaman zaman da ciddi şanslar yakalayan genç yetenek, kiralık sözleşmesinin sonlarına gelinen bugünlerde, geleceğine dair karar aşamasında.

Futkolik ekibi olarak, Türk Futbolu’nun ileriki birkaç yılda çok şey beklediği özel yeteneklerden biri olan Salih Uçan hakkında medyada çıkmış olan enteresan haberlerden keyifli bir derleme yapmak istedik.

Roma’dan Salih’e Jest

twitter

Hürriyet‘in haberine göre; Roma kulübü kendi formasını giyen Salih Uçan için Türkçe dilinde bir hesap oluşturulduğunun müjdesini veriyordu.

@ASRoma_Turkey adlı hesap Roma kulübünün Türkiye hayranlarına özgü Türkçe olarak iletişim kurmak için açılmıştı.

İtalyan Basını’ndan Enteresan Eleştiri

salih

Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon Barcelona ile oynanan ve 6-1 kaybedilen maçta, oyuna sonradan giren Salih Uçan’ın girer girmez yaptırdığı penaltı ile tepkileri üzerine çekmesi de kaçınılmazdı.

Yine Hürriyet‘te çıkan habere göre, İtalya’nın en köklü medya kuruluşlarından La Gazetta della Sport, Salih’in bu performansı için “Türk’ün gençliğine yazık!” diyordu.

6-0’a Gönderme

Barcelona Salih Ucan

Hürriyet‘te yer alan habere göre, Salih Uçan’ın yine Barcelona ile oynanan maçta oyuna 5-0 iken girip, penaltıya neden olması ve skorun 6-0‘a gelmesi ile Fenerbahçe taraftarının Twitter esprileri ardı arkasına geliyor, maçın Kasım ayında olması sebebiyle de “Salih, 6-0’u unutmadı!” gibi tweetler atılıyordu.

U-21 Performansı Sonrası

salih u-21

Türkiye U-21 milli takımının Slovakya’dan aldığı 5-0’lık mağlubiyette kötü bir performans gösteren Salih Uçan için, Fanatik gazetesi “Bu Ne Hal Salih Uçan” başlığını atıyordu.

“Kayıp Aranıyor”

roma salih

Acunn.com‘da yer alan “Kayıp Aranıyor” manşeti, Salih’in Roma’da da çok az forma şansı bulmasına yönelik eleştirel bir bakış açısı getiriyor, kendisinin adeta Roma kulübesinde unutulduğu belirtiliyordu.

“İtalyan Kız Arkadaşım Var”

roma salih ucan

Milliyet‘te yer alan röportaja göre, Salih Uçan, Roma günlerinden kesitler anlatıyor,  İtalyancayı İtalyan bir sevgili ile geliştirmesi gerektiğine yönelik soru üzerine de, “Sevgilim yok kız arkadaşım var, O İtalyan ama sevgilim değil.” esprili yanıtını veriyordu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.