PAYLAŞ

Futbol’un aslında futboldan çok daha fazlası olduğunu söylemişmiydik? Sanki defalarca bunu söylemiştik zaten.

İşte tam da bu noktada futbol yıldızlarının müzik ile ilgisini futbol dünyasının odak noktasında tutmaya niyetlendik.

Futbol konusunda dünya yıldızı olup da bu yeteneğini müzik anlamında da ortaya çıkaran 7 ismi sizler için biraraya getirmeye çalıştık.

Real Madrid’ten Julio Iglesias

Real Madrid gibi bir büyük kulübün kalesini koruduktan sonra müzik dünyasına adım atan aslında müzik insanı olduğu sonradan anlaşılan bir büyük yetenek Julio Iglesias, şapka çıkarılacak bir kariyere sahip.

Dünya müziğinin en önemli seslerinden biri olan Julio Iglesias, halen ses tonu yadsınamayacak güzellikte olan bir sanatçı.

Neymar

Futbol söz konusu olunca sahada yaptığı olağanüstü işler ile çoğu futbolseveri büyüleyen Brezilya’lı ve Barcelona’lı süper yetenek Neymar, müzik konusunda da hünerlerini sergiliyor.

Ümit Davala’dan Rap Aksiyonları

Galatasaray’da yıllarca top koşturan ve sarı kırmızılı camianın UEFA Kupası zaferinin başrol oyuncularından biri olan Ümit Davala bir dönem rap müzik dünyasına adım atmıştı.

UF ER ve Yıldızlar Geçidi

90’lı yıllarda önce İzel-Çelik-Ercan daha sonra Grup Vitamin ve yine UF ER grubu ile yetişen bizim neslin çok iyi bildiği bir şarkı vardır.

UF-ER’den geliyor, “Sarı mavi yeşil meşil farketmez yürüyoruz aynı yolda biz. Futbol’u şiddet sanan taraftarla yanlış kararlara lafımız.

Servet Çetin ve Türküler

Hem Fenerbahçe’de hem de Galatasaray’da forma giyen A milli futbolcumuz Servet Çetin, bir dönem türkü tutkusunu müzik dünyasına da yansıtmayı başarmıştı.

Petr Cech Bateride

Çek Cumhuriyeti’nin Chelsea ve Arsenal gibi üst düzey kulüplerin file bekçiliğini yapmış olan Peter Cech, bateri tutkusu bilinen bir isim.

Gitarda Tomas Rosicky

Ünlü Çek Cumhuriyeti futbolcusu Tomas Rosicky, yeşil sahalardaki muhteşem hünerlerini müzik dünyasına da taşıyan bir isim. Gitar konusundaki meziyetleri ile futbol dünyasının pabucunu dama atar mı? bilinmez ama Tomas Rosicky’nin sanata da belirli bir eğilimi olduğu kesin.

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.