PAYLAŞ

Dünyaca ünlü Jamaikalı sprinter Usain Bolt’un futbol dünyasına olan ilgisi yakından bilinirken, bu anlamda yepyeni bir haber gündeme düştü.

100 metre ve 200 metrede dünyanın şu an için geçilmeyen adamı olan Usain Bolt’un adı , Alman Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund ile anılmaya başladı. Konuya açıklık getirmek isteyen Borussia Dortmund CEO’su Hans Joachim-Watzke verdiği demeçte, Bolt’un Borussia Dortmund ile antrenmana çıkacağını doğruladı.

Bunun üzerine biz de futbol ile yakından ilgisi olan ve zaman zaman da yeşil sahalarda boy gösteren diğer spor dallarındaki yıldızları hatırlamak istedik.

Kobe Bryant Galatasaray’da

Los Angeles Lakers’ın ve NBA’in en büyük yıldızlarındna biri olan ve geçtiğimiz sezon aktif kariyerini noktalayan Kobe Bryant, bir dönem ülkemize gelip, Galatasaray antrenmanında boy göstermişti.

Hatta Kobe Bryant basketboldan emekli olduğunu duyurunca Galatasaray kulübü de resmi Twitter hesabından Kobe’ye bir teklif getirmişti.

Steve Nash’in Futbol Aşkı

NBA’in en özel oyun kurucularından Steve Nash’in de bir futbol tutkunu olduğu biliniyor.

Steve Nash’i zaman zaman meşin yuvarlak ile cambazlık yaparken de gördük, ünlü İngiliz Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur formasıyla da, hatta Inter antrenmanında şov yaparken de.

Fernando Alonso Tekniği

F1 pilotlarından İspanyol pilot Fernando Alonso’nun futbola olan ilgisi herkes tarafından biliniyor.

Formula 1 pilotlarının zaman zaman toplanıp, kendi aralarında futbol maçı yaptıkları da bir gerçek. Hatta F1 pilotları İstanbul Park mevcut iken Türkiye’de de yeşil sahaya çıkmıştılar.

Rafael Nadal’dan Samba

Ünlü İspanyol tenisçi Rafael Nadal’ın muhteşem bir top tekniği olduğu biliniyor. Bu teknik tenis topu ile yapılan samba vari hareketlere kadar uzanıyor.

Ünlü İspanyol tenisçinin futbol ile olan bağlantısı  aslında genlerinden geliyor. Bir Barca efsanesi olan Nadal’ın da yeğeni Rafael Nadal. Ancak kendisi koyu bir Real Madrid sempatizanı.

Rafael Nadal bir dönem ünlü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile de bir reklam filminde yer almıştı.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.