PAYLAŞ

Kazandığım paranın çoğunu arabalara, alkole ve kadınlara harcadım. Geri kalan kısmı ise boşa gitti.

Bu kelimeleri sarfeden isim dünya futbolunun kendi şahsına münhasır, hırçın ve uçarı olduğu kadar bir o kadar da yetenekli çocuğu George Best.

An itibariyle bu büyük üstadın aramızdan ayrılışının tam 11. sene-i devriyesi. Üstad, dünya futbolunun en büyük yeteneklerinden biri olduğu kadar, bir o kadar da profesyonel zamanların insanı olmayan yaşantısı ile dikkat çekmiş bir idoldü.

Alkole, eğlenmeye ve kadınlara olan tutkusunu bilmeyen kalmayan George Best‘in saha içindeki muhteşem oyununu da özellikle 1960’ların sonu 70’lerin başındaki futbol izleyicisinin çok çok iyi bildiğini söyleyebiliriz.

I used to go missing a lot… Miss Canada, Miss United Kingdom, Miss World.

George Best

İşte yukarıda kendisinin de söylediği gibi çapkınlıklara doymayan bu uçarı süper yıldız, Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde 22 mayıs 1946 yılında dünyaya geldi.

En Özel Dünya Yıldızlarından

George Best

Manchester United kulübüne yıllarını veren George Best, “Kırmızı Şeytanlar” ın çok özel forma numaralarından “7” numaralı formanın en popüler ve en yetenekli futbolcularından biri idi.

Bazılarına göre Diego Armando Maradona’dan önce Pele’den sonra dünya futbolunun tanıdığı en büyük yıldızdır, George Best.

george-best

In 1969 I gave up women and alcohol – it was the worst 20 minutes of my life.

George Best

Hayatının en kötü anlarının 1969 yılında alkolü ve kadınları 20 dakikalığına bıraktığı anlar olduğunu söyleyen bu sıradışı futbol yıldızına selamımız olsun.

Sözler

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.