PAYLAŞ
100

Spor Toto Süper Lig’de zirve yarışı iyiden iyiye alev alırken Beşiktaş, 2 günlüğüne bıraktığı liderlik koltuğunu Medipol Başakşehir’den tekrar devraldı.

Bursaspor’u deplasmanda Cenk Tosun ve Vincent Aboubakar ile 2-0 mağlup eden siyah beyazlılar puanını 68’e yükselterek ligin zirvesindeki koltuğunu tekrar kazanmış oldu.

Beşiktaş’ın Bursaspor maçı, iki isim için başka bir anlam taşıyordu. Bu iki isimden biri gerek kişiliği gerekse kulübe geldiği andan itibaren kazandığı başarılar ile camianın tüm sevgisini toplayan teknik direktör Şenol Güneş, diğeri ise Beşiktaş’ta ikinci baharını yaşayan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma idi.

Dalya Dediler

Bu iki isim Beşiktaş camiası altında dalya diyordu. Ricardo Quaresma Beşiktaş forması altında 100. Spor Toto Süper Lig maçına, teknik patron Şenol Güneş ise Beşiktaş kariyerinin 100. maçına çıkıyordu.

Kutlama

2-0 kazanılan Bursaspor maçı ve yerleşilen liderlik koltuğu sonrası soyunma odasında yaşanılan büyük sevinç aynı zamanda bu ikilinin dalya deyişlerinin de bir kutlaması niteliği taşıyordu.

Ayrıca maç sonrasında yayıncı kuruluşa verilen röportaj da bu ikilinin sanıldığının aksine kendi aralarında sarsılmaz bir bağ olduğunu da vurgular nitelikteydi.

Gelen soruya teknik direktör Şenol Güneş :

“Quaresma ile sonsuza kadar …”

yanıtını veriyordu.

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.