PAYLAŞ

26 Aralık Pazartesi akşamı saat 20.00’de Trabzonspor‘un yeni stadyumu Akyazı Stadyumu’nda oynanacak olan TrabzonsporFenerbahçe mücadelesine sayılı saatler kala biz de her zamanki gibi bu müthiş kapışmanın nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Bu kez iki takımın gelmiş geçmiş en iyi füzecilerini bu yazımıza konuk etmek istedik.

İşte Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin free-kick uzmanı, mermi gibi şutlarıyla ünlü isimleri…

Hami Mandıralı – Trabzonspor

Aslında Trabzonspor ve free-kick kelimeleri biraraya geldiğinde ortaya çıkan tek bir isim vardır O da Hami Mandıralı.

Mermi niteliğinde şutları, kaleciyi bile içeri sokabilecek free-kick leri ile Hami Mandıralı bu alanda en önemli isimdir. Belki de 1. dir.

Alex De Souza – Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin 2000’li yıllarının başlarında adını duyuran, 2010’lu yıllara kadar hükümdarlığını Türkiye liglerinde sürdüren, sol ayapı ile 90’a taktığı free-kick ler ile ünlenen Brezilyalı süper yetenek Alex De Souza, heykeli dikilmiş bir isimdir.

Davor Vugrinec – Trabzonspor

Trabzonspor tarihinin görmüş olduğu en önemli yabancılardan biri olan Hırvat forvet oyuncusu Davor Vugrinec, hem gol yollarında etkili, hem takım arkadaşlarına gol pozisyonu hazırlayabilen hem de free-kick kullanabilen komple bir oyuncu idi.

Oğuz Çetin – Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin “İmparator” lakaplı orta saha beyni Oğuz Çetin, hem takım için çok yönlü bir yetenek hem de free-kick üstadı idi.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 1995-96 sezonunda Avni Aker Stadyumu’nda oynanan şampiyonluk maçında attığı free-kick golü ile sarı lacivertlilere şampiyonluğu getirmişti.

Mehmet Ekici – Trabzonspor

Faal futbolcular arasında free-kick deyince ilk akla gelen isim olan Mehmet Ekici, UEFA’nın resmi websitesinde bile “Free-kick master” olarak anılmaktadır.

Pierre Van Hooijdonk – Fenerbahçe

Fenerbahçe’ye gelmil en büyük Hollandalı olan Pierre Van Hoijdonk, attığı muazzam free-kick ler ile birçok maçı mağlubiyetten galibiyete doğru çevirmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.