PAYLAŞ

Bu yaz transferin gözdesi kuşkusuz Fransız orta saha oyuncusu Paul Pogba idi. Juventus’ta kalıyor mu? Kırmızı Şeytan oluyor mu? Menajeri ne diyor? Paul Pogba nereyi istiyor? Taraftarlar ne diyor? soruları aylardır dünya futbol basınını meşgul etti, durdu.

Tam 110 Milyon Euro

Ve artık Paul Pogba transferinde son aşamaya gelindi. 23 yaşındaki Fransız orta saha oyuncusu, tam 110 milyon euro karşılığında Manchester United’ın yolunu tutmak üzere. Bu rakam Real Madrid’in 2013 yılında tam 100 milyon euro ödeyip, renklerine bağladığı Galli hücum oyuncusu Gareth Bale’i de sollayacak bir değer.

Manchester United teknik patronu Jose Mourinho’nun ısrarla istediği iddia edilen Fransız milli futbolcu Paul Pogba’nın tam 5 yıllığına Kırmızı Şeytan olmasına artık kesin gözü ile bakılıyor. Bu transferin bittiğini varsayarsak akıllardaki, soru Paul Pogba’nın Manchester United 11’inde nasıl ve ne şekilde yer alabileceği?

Manchester United’taki Yeri Ne Olur?

Goal.com‘un analizinde Paul Pogba örneğin 4-2-3-1 sisteminde, orta sahanın ön libero tarzındaki ikilisinden biri konumunda. Pogba’nın yardımcısı ise Michael Carrick.

Bir başka formasyon olan 4-3-2-1 sisteminde Paul Pogba, defansın önündeki yani forvet ikilisin arkasındaki üçlüde sol kenarda oynuyor. Yine Michael Carrick ve Bastian Schweinsteiger ile birlikte.

Ekstrem bir formasyon olan 4-1-4-1 sisteminde ise Paul Pogba’nın yeri tek forvet olan Zlatan İbrahimoviç’in arkasındaki dörtlüden biri.

Paul Pogba’nın Juventus’tan ayrılıp, Kırmızı Şeytan olması an meselesi iken, gelecek sezon Manchester United’ta göstereceği performans ta merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.