PAYLAŞ

Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Beşiktaş, bu akşam Türkiye saati ile 21:45’te grubunun 2. karşılaşmasında Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’i, Vodafone Arena İnönü Stadyumu’nda konuk edecek.

Grubun gidişatını her yönüyle etkileyecek bu maçta Beşiktaş’ın tek hedefi galibiyet olacak. Şimdi isterseniz gelin, Beşiktaş-Dinamo Kiev karşılaşması öncesinde, maçın gidişatını etkileyecek 5 önemli detaya birlikte göz atalım.

Anderson Talisca Etkisi

Beşiktaş’ın Benfica’dan 2 yıllığına kiraladığı genç Portekiz’li Anderson Talisca, kalitesini gözler önüne sermek için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyor.

Grubun ilk maçında Benfica ağlarına yolladığı free-kick bu maçta da çok can yakabileceğinin habercisi.

Andriy Yarmolenko Faktörü

Dinamo Kiev‘in ve Ukrayna milli takımının en önemli oyuncularından 26 yaşındaki kanat oyuncusu Andriy Yarmolenko, takımda en dikkat çeken isim.

Beşiktaş beklerinin ve defans oyuncularının mutlaka önlem alması gereken Andriy Yarmolenko, bu karşılaşmada Ukrayna temsilcisinin en büyük kozu olacak.

Beşiktaş Defans Blogu

Dusco Tosic ve Marcelo’dan oluşan Beşiktaş defans tandemine bir de kaleci Fabri ya da Tolga Zengin’i eklersek, bu blogun son derece dikkatli oynaması gerektiği söylenebilir.

Olası bir Bruma faciası daha yaşanmak istenmiyorsa.

Sergiy Rebrov Felsefesi

Dinamo Kiev’i 4-2-3-1 taktiği oynatan, kanat futboluna önem veren 42 yaşındaki genç menajer Sergiy Rebrov, bu maçta ilk grup maçının kötü izlerini silmeye çalışacak.

Beşiktaş Hücum Bekleri

Bu sezon Beşiktaş’ın en güçlü yanı belki de sağ ve sol bekten ataklara katılan hücum anlayışlı bekleri olacak.

Caner Erkin ve Gökhan Gönül’ün hatta oynarlarsa Andreas Beck ve Adriano’nun da bu görevi yapabileceği gelişen kanat organizasyonlarında santraforları golle buluşturabilecekleri bir gerçek.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.